Akú reálnu hodnotu ti prinesie coworking?

  • Na rovinu: pracovať môžeš dnes už aj z domu či z kaviarne. Zdieľaný pracovný priestor však rieši izolovanosť a nízku motiváciu, ktorá ťa skôr či neskôr zasiahne pri práci z domu. Nie je to však iba o tom, že na teba nečíhajú v coworkingu nástrahy ako posteľ, chladnička či telka. To, čo tu nájdeš je spolupráca, networking a možnosť preniknúť do nových oblastí.
image_1447853508.jpeg
  • Na rovinu: pracovať môžeš dnes už aj z domu či z kaviarne. Zdieľaný pracovný priestor však rieši izolovanosť a nízku motiváciu, ktorá ťa skôr či neskôr zasiahne pri práci z domu. Nie je to však iba o tom, že na teba nečíhajú v coworkingu nástrahy ako posteľ, chladnička či telka. To, čo tu nájdeš je spolupráca, networking a možnosť preniknúť do nových oblastí.

 

“Stretli sme sa úplne zhodou okolností. V Hube si vybral miesto vedľa mňa. Občas mi pozrel na monitor a pochválil prácu, občas mi predstavil aktivity jeho firmy. Dnes spolu dizajnujeme Snowball.” Jozef z 2FRESH

 

Všetci úspešní lídri a inovátori sa zhodnú na jednom. Rozbehnúť a škálovať úspešný projekt nevieš sám. Vždy potrebuješ dodávateľov, odborníka, čo ti helfne s IT, marketingom, sales duše, ktoré sa stanú ambasádormi tvojho riešenia a samozrejme hlavne zákazníkov. V tom všetkom ti vie pomôcť práve coworking. Predstav si 3 rôzne firmy. 2 skvelé spolupráce. 1 priestor. To sa stalo aj v našom HUBe vďaka  našim členom Tine Ličkovej, Jožovi Benkovi, Katke Zalanovej  z agentúry 2FRESH, Radovi Mizerovi zoSolved a Alexandrovi Zakucia. 3 rôzne subjekty spolu sharovali jeden priestor FIX ZÓNY a vďaka profesionálnym priateľstvám, ktoré nadviazali, dnes vznikajú nové perspektívne riešenia.

 

 

Snowball je inovačná platforma, na ktorej sa zúčastňuje niekoľko fínskych firiem, vrátane Solved.fi. Dizajnuje sa na Slovensku, u nás v Impact HUBe. Riešiť bude princípy efektívnej inovácie, predovšetkým spôsoby, ako spojiť nápady profesionálov s rôznymi podnetmi od bežných ľudí.  Pilotné nasadenie sa zameralo na otázku, ako zvýšiť energetické úspory vo veľkých firmách. Platforma má však potenciál pretaviť sa aj do bežného života miest a ich obyvateľov – v podobe platformy pre demokratickú inováciu miest. A prečo to Solved a 2FRESH robia? Chcú priniesť jednoduché riešenie, ktoré šetrí životné prostredie, vychádza z kvalitných názorov odborníkov a je stavané aj pre ľudí.

 

“Potom, čo nás prijali do inkubátora, začíname správne nastavovaťzáklady podľa vecí čo sa naučíme.  Čoskoro začneme s tvorbou frameworkov a následného developmentu.“ Alex z Bookin

 

Alex začal chodiť na kurzy Learn2Code a v HUBe sa na nás usmieval každý utorok a štvrtok večer skoro 2 mesiace. Kým sa kurz skončil, Alex aj  s jeho kolegami sa stali našimi členmi. Krátko nato sa mu ozval kamoš Tony, či neoživia jeden starší nápad na  online bookingovú platformu pre umelcov – Bookin. Vďaka nej si každý jej zákazník do pár sekúnd nájde vhodného umelca na svoju akciu a zrýchli a zjednoduší jeho samotnú objednávku.

 

 

Umelcom zase ponúkne priestor, kde na jednom mieste môžu odprezentovať svoje referencie, služby, cenu a priláka im ďalších klientov. Mnohí začínajúci umelci totižto nemajú vlastný web a hľadanie kontaktov v tejto sfére je nočnou morou aj pre PR a eventové agentúry. “Hneď oproti mne v HUBe sedeli šikovní dizajnéri, oslovil som ich, či by nám s tým nepomohli.  Tony a ja sa staráme o sales, partnerships a marketing. No a celé nám to bude developovať Slavko Felix.  A keďže Impact je super a prijal nás aj do svojho inkubátora, tak makáme na 100%.”

 

 

Chalani sa prebojovali cez 147 projektov až do nášho inkubátora, kde svojmu nápadu dávajú v týchto dňoch reálnu biznisovú tvár.  

Čo viac dodať, nové riešenia – vitajte! Prajeme vám úspešný štart a hlavne dlhý život. Ak chceš aj ty získavať nové príležitosti, priateľov aj kolegov, príď k nám na kávu. Predstavíme ti náš HUB.

 

Zdroj: impacthub.sk

Foto: Stanči Karellová

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech