Andrea vymyslela so spolužiakmi jedinečný projekt, vďaka ktorému odcestovala aj do Silicon Valley

  • Projekt absolventov gymnázia pomáha deťom v dosahovaní ich cieľov
  • Má tiež zlepšiť vzťah medzi rodičmi a deťmi
Cieľožrút
Cieľožrút
  • Projekt absolventov gymnázia pomáha deťom v dosahovaní ich cieľov
  • Má tiež zlepšiť vzťah medzi rodičmi a deťmi

Hlava plná snov a túžba stať sa prezidentkou či doktorom, deti si často kladú vysoké ciele a majú ambície, aké by mi mohli závidieť aj mnohí dospelí. Avšak nemajú skúsenosti, ktoré nadobudnú iba rokmi praxe a častokrát im môže robiť problém práve správna organizácia či vytýčenie realistických cieľov. V tom im má pomôcť nová rodinná kreatívna sada s názvom Cieľožrút z dielne absolventky gymnázia v Tisovci Andrey Uličnej a jej spolužiakov.

„Ide o zábavno-poučnú aktivitu pre deti od 7 rokov a ich rodičov, aby mohli rozvíjať svoje talenty a sny. Sada u detí rozvíja zodpovednosť, cieľavedomosť a kreativitu. Rodičom zase pomáha odhaliť talenty a potenciál dieťaťa a správne ho viesť. Jedná sa teda najmä o rozvoj dieťaťa v oblastiach, ktoré školský systém nie v vždy podporuje, ale aj zlepšovanie vzťahu dieťa-rodič,“ vyjadrila sa autorka projektu pre Startitup.

zdroj: Cieľožrút

Sada obsahuje 6 rozvojových cvičení, nálepky, pracovný zošit, príručku pre rodičov, knižku cieľov, knižku hier aj mapu nástenky. Na začiatku si deti stanovia svoje ciele, dovolené majú snívať a rozmýšľať o tom, čo by robili, ak by peniaze nepredstavovali žiaden problém. Potom majú za úlohu vymenovať, aký super návyk majú, ktorý im pri uskutočňovaní cieľa pomôže, pomenujú kedy a prečo sa cítia najlepšie a „vo svojej koži“ a nakoniec nájdu zlozvyk, čo im najviac stojí v ceste.

Prostredníctvom interaktívnej nástenky si môžu deti a rodičia zostaviť plán, ktorý im pomôže s organizáciou a umožní sledovať progres. Kartičky obsahujú originálne animácie a pôsobia hravo a nenáročne. Rodičia sa tak už viac nemusia obávať o časový harmonogram detí a tie si ho zase zostavia hravou formou.

zdroj: Cieľožrút

Na projekte robí skupinka absolventov gymnázia v Tisovci a konzultujú ho s detskými psychologičkami a samotnými rodičmi detí. Minulý rok sa im s projektom podarilo dostať do finále Social Impact Award Slovensko pre desať najlepších nápadov z celej krajiny, tento rok sú súčasťou TalentGuide a LEAF Award a koncom júla odcestovala líderka projektu na dva týždne do Silicon Valley v USA.

Cieľožrút spustil aj crowdfoundingovú kampaň, ktorú môžeš podporiť prostredníctvom Startlabu.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá