BlackRock investuje miliardu do veternej farmy. Investičný gigant masívne podporí zelenú energiu

  • Spoločnosť BlackRock zvažuje investovať viac ako miliardu eur do veternej farmy v Holandsku
  • Najväčší investičný fond na svete už do obnoviteľných zdrojov energie investoval viac ako 6 miliárd
veterná elektráreň
  • Spoločnosť BlackRock zvažuje investovať viac ako miliardu eur do veternej farmy v Holandsku
  • Najväčší investičný fond na svete už do obnoviteľných zdrojov energie investoval viac ako 6 miliárd

Spoločnosť BlackRock, ktorá je najväčšou investičnou skupinou na svete, zvažuje miliardovú investíciu do veternej farmy pri pobreží Holandska. Uviedli to v utorok holandský denník Financieele Dagblad a spravodajský server DutchNews.nl.

Veterná energia za miliardu

Spoločnosť BlackRock už investovala 6 miliárd dolárov do projektov v oblasti trvalo udržateľných zdrojov energie a teraz sa zameriava na novú investíciu pri holandskom pobreží v hodnote viac ako jednej miliardy eur. Podľa Financieele Dagblad spoločnosť BlackRock zatiaľ neposkytla viac podrobností, podľa všetkého však ide o projekt plánovanej veternej farmy pri pobreží Zeelandu neďaleko mesta Borssele v estuári rieky Schelde.

Spoločnosť BlackRock, ktorá spravuje viaceré holandské dôchodkové fondy, tvrdí, že farmy na veternú a solárnu energiu čoraz viac získavajú na popularite ako spoľahlivé alternatívne investície.

Aj konanie Slovákov by malo viesť ku kolapsu ľudskej spoločnosti. Sme egoisti a na toto doplatíme všetci

Holandsko je na to ako stvorené

Holandská vláda minulý mesiac oznámila, že konzorcium Crosswind, ktoré je zložené zo spoločností Shell a Eneco, má v holandskej oblasti Severného mora postaviť a prevádzkovať tretiu veternú farmu, ktorá nebude viazaná na žiadne dotácie. Táto veterná farma by mala mať kapacitu vyše 750 MW, čo znamená, že veterná energia vyrobená na mori bude do roku 2023 poskytovať 16 % holandskej spotreby elektrickej energie.

Vláda už v roku 2016 udelila spoločnosti Blauwwind (rovnako zloženej zo spoločností Shell a Eneco) povolenie na výstavbu a prevádzku dvoch lokalít s veternými turbínami v oblasti prímorskej lokality Borssele.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech