Blockchain zo Slovenska prichádza dobyť Hollywood

  • Matej Boďa, spoluzakladateľ úspešných blockchainových spoločností DECENT a SophiaTX, otvára pobočky v Bratislave, New Yorku a Los Angeles
  • V spolupráci s Amorette Jones prináša blockchainovú platformu špeciálne určenú pre zábavný priemysel
  • Spoločnosť TREETI je pripravená plniť požiadavky filmového priemyslu v Hollywoode - globálnu distribúciu, monetizáciu a financovanie projektov
untitled-1
pexels.com
  • Matej Boďa, spoluzakladateľ úspešných blockchainových spoločností DECENT a SophiaTX, otvára pobočky v Bratislave, New Yorku a Los Angeles
  • V spolupráci s Amorette Jones prináša blockchainovú platformu špeciálne určenú pre zábavný priemysel
  • Spoločnosť TREETI je pripravená plniť požiadavky filmového priemyslu v Hollywoode - globálnu distribúciu, monetizáciu a financovanie projektov

Blockchain revolúcia konečne prichádza aj do Hollywoodu. TREETI je prvá blockchain platforma na svete vytvorená osobite pre špecifické potreby zábavného priemyslu. Iniciatíva, ktorá vznikla zo spolupráce Mateja Boďu (spoluzakladateľa spoločností DECENT a SophiaTX) a Amorette Jones (dlhoročnej riaditeľky marketingu a filmovej distribúcie v štúdiách Sony, MGM, Starz a Artisan), má priniesť do Hollywoodu technologický pokrok spojený s blockchainom.

Jej cieľom je vytvorenie najrýchlejšieho a bezpečnejšieho ekosystému pre distribúciu, monetizáciu, tvorbu a spotrebu digitálneho filmového obsahu. Vývoj technológie a produktov bude prebiehať v Bratislave pod vedením Boďu, pričom Jones zabezpečí B2B a peer-to-peer operácie v Spojených štátoch.

Cieľom spoločnosti TREETI je spolupráca s hollywoodskymi štúdiami a mediálnymi spoločnosťami, ktoré si začínajú všímať možnosti blockchainu v rámci zvyšovania svojich príjmov. Vďaka vlastnej špecializovanej blockchain technológii, dokáže spoločnosť poskytnúť riešenia vyvinuté na mieru, ktoré štúdiám umožnia získať presnejšie a overené dáta a analýzy s využitím výhod distribuovaného systému ​(distributed ledger technology – DLT)​. TREETI v súčasnosti vyvíja aj prvú verziu platformy na zdieľanie digitálneho obsahu s cieľom pretvorenia nezávislého filmového priemyslu.

Decentralizovaná platforma TREETI bola vyvinutá Matejom Boďom, ktorý je jej spoluzakladateľom aj lídrom v jednej osobe. Boďa je inovátorom v oblasti technológie blockchain. Pred vznikom TREETI bol spoluzakladateľom spoločnosti DECENT, kde sa pričinil na vytvorení DCore – plne funkčnú “open-source” blockchain technológiu.

TREETI bude fungovať na technológii blockchain, vytvorenej špeciálne pre zábavný priemysel, pomocou algorytmu s názvom Delegated Proof-of-Stake (DPoS) kdekoľvek na svete, pričom spracovanie väčšiny transakcií prebehne do piatich sekúnd alebo menej. Každá transakcia je overená, nemenná a 100% bezpečná pre tvorcu (štúdio) či konzumenta. Sofistikované meta značky umožňujú tvorcom a štúdiám priamo zaznamenať a reagovať na každú interakciu publika bez zbytočných poplatkov tretím stranám. Popri vytváraní

globálneho publika má spoločnosť TREETI možnosť osloviť aj viac ako ​dve miliardy ľudí po celom svete​, ktorí nemajú prístup k bankovému účtu.

„Toto je prelomový okamih pre filmový priemysel. Blockchain je ďalším míľnikom v pretváraní tradičných modelov distribúcie obsahu. My sme sa rozhodli pre využitie tejto technológie, aby sme vytvorili budúcnosť. Budúcnosť tvorby, distribúcie a monetizácie filmov a na druhej strane zmenili spôsob ako ich diváci sledujú,“ povedala Jones, CEO, TREETI. „Nie je otázkou, kedy sa to stane, ale ako sa to udeje a myslíme si, že máme odpoveď.

Ponúkame štúdiám a tvorcom spôsob, ako bezpečne predávať svoje filmy za nimi stanovenú cenu. Súčasne eliminujeme vysoké poplatky sprostredkovateľov a poskytujeme skutočnú dôveru a transparentnosť v každom kroku.“

„Blockchain technológia je už teraz revolúciou v oblasti financií a je možné ju jednoducho prispôsobiť potrebám zábavného priemyslu. Môžeme vytvoriť mnoho efektívnych riešení, ktoré znížia náklady na marketing a distribúciu a čo je najdôležitejšie, zvýšia zisk,“ dodal Boďa.

Spustenie prvej peer-to-peer platformy pre spotrebiteľov je plánované na koniec roku 2018. Je navrhnutá tak, aby vytvorila nezávislú filmovú komunitu spájajúcu filmárov a fanúšikov nezávislých filmov. Z pohľadu filmových tvorcov, platforma umožňuje jednoduché financovanie, distribúciu, propagovanie a monetizáciu filmov. Zároveň vytvára možnosti na priamu interakciu s divákmi v globálnom meradle.

Distribuovaný systém blockchain technológie (DLT) umožňuje tvorcom efektívnejšie sledovať celý priebeh. Taktiež zjednodušuje obchodné procesy od vyplácania poplatkov, až po prístup k sofistikovaným používateľským dátam. Poskytuje transparentné údaje o tom, kto podporuje a platí za ich obsah, čím dochádza k zefektívneniu pôvodného finančne aj časovo náročného procesu.

Z pohľadu fanúšikov nezávislého filmu, je TREETI ideálnym spôsobom, ako sa stať súčasťou nezávislej filmovej scény. Používatelia môžu nielen finančne podporiť projekty, nakupovať filmy a sledovať ich s priateľmi priamo prostredníctvom platformy, ale zároveň aj získavať odmeny za propagáciu ich obľúbených projektov a tým vytvárať “Internet of value”. Okrem toho, že sa TREETI zameriava na začínajúcich umelcov a ich súčasné projekty, plánuje spolupracovať aj s mnohými vlastníkmi filmového obsahu, aby v momente spustenia bola dostupná čo najširšia ponuka filmov, ktorá priláka nadšencov nezávislého filmu.

TREETI je najnovšou výzvou v kariére Amorette Jones. Počas 20 ročného pôsobenia vo výkonných funkciách viacerých filmových štúdií si Amorette získala povesť inovátorky, ktorá si včas uvedomila možnosti digitálneho sveta.

Vytvorením prvej webovej stránky venovanej výlučne seriálu ​Hviezdna brána (Stargate), ukázala silu a skúsenosti s rozprávaním príbehu. Následne sa vďaka možnostiam, ktoré so sebou priniesol internet, pričinila o vznik globálneho fenoménu ​Záhada Blair Witch (The Blair Witch Project), ktorý oslovil ľudí na celom svete.

Jones vydláždila cestu digitálnej distribúcii filmu ​Stáť v tieni Motownu (Standing in the Shadows of Motown), čím štúdiám umožnila zvýšiť výnos eliminovaním nákladov na distribúciu kópií. V roku 2013 založila firmu ​Pivotal Entertainment a rozdelila svoj čas medzi

Los Angeles a Peking, aby sa mohla zamerať na progresívne mediálne technológie. V Číne bola fascinovaná inovatívnosťou v oblasti integrácie digitálnych technológií a využívaní informácií. Počas zoznamovania sa s blockchain technológiou, Jones okamžite rozpoznala, jej potenciál pretvoriť filmový priemysel a dať mu potrebné, nové smerovanie.

Spoločnosť TREETI len nedávno sponzorovala sériu podujatí Directors Close-Up. Podujatia boli organizované pod záštitou organizácie Film Independent a zúčastnili sa ich významné osobnosti zo sveta filmu ako Greta Gerwig, Ava DuVernay a Sean Baker. TREETI taktiež sponzorovala ocenenia Gotham Awards. Viac noviniek a informácii nájdete na webovej stránke ​treeti.com​.

zdroj: TS DECENT

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech