Zuzane Čaputovej došla trpezlivosť (NEWSLETTER)

pjimage (8)
TASR/Martin Baumann

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Prehrávame, lockdown je nevyhnutné opatrenie. Vyhlásila prezidentka po návšteve covid oddelenia v Ružinove. 
  • Podnikať na Slovensku v oblasti gastronómie je ťažšie, ako si majitelia spočiatku myslia. Svoje o tom vie aj Tuan, ktorý do reštaurácie nalial 150-tisíc eur.
  • Analytici odhaľujú diery v novej daňovo odvodovej reforme. „Návrhu chýba ekonomické ratio,“ hodnotí ekonóm časť reformy.

Najvyšší čas konať podľa slov odborníkov

Čakanie na lockdown pre všetkých sa kráti a dôvody na jeho zavedenie rastú. Iba pred pár dňami minister zdravotníctva Lengvarský upozorňoval, že pokiaľ budeme mať v nemocniciach cez 3 200 hospitalizovaných pacientov, Slovensko bude odkázané na humanitárnu pomoc.

Od tohto čísla ďaleko nie sme, k dnešnému dňu v nemocniciach leží 3 182 ľudí. Okrem ministra zdravotníctva a predsedu vlády o ňom otvorene dnes prehovorila už aj prezidentka.

Čo viac treba vidieť, ako preplnené nemocnice a ľudí, ktorí zomierajú na pľúcnej ventilácii? Čo viac treba vidieť, než vyčerpaný zdravotnícky personál? Čo viac treba vidieť, ako zomierajúcich ľudí, ktorí zomierajú na iné diagnózy, pretože sa na nich kapacitne nedostane?“ apelovala v emotívnom vyhlásení prezidentka na občanov s tým, aby sme prestali len „tliachať“.

Uviedla, že pokiaľ chceme zmeniť aktuálne prvé postavenie Slovenska v kategórii „najhorší na svete v boji proti pandémii“, tak potrebujeme obmedziť mobilitu a zaviesť lockdown aj napriek tomu, že to nie je populárne riešenie. Žiaľ, sme na tom tak zle, že toto opatrenie, ktoré odporúča konzílium odborníkov, sa musí dotknúť aj zaočkovaných, aj nezaočkovaných.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Podľa lídra OĽaNO dohoda o obmedzení vychádzania už existuje. Koaličné strany sa predbežne dohodli na takejto budúcnosti v boji proti koronavírusu.

Namiesto trojtýždňového má ísť „iba“ o dvojtýždňový zákaz vychádzania. Školy by sa plošne zatvárať nemali, v zamestnaní by sa kontroloval režim OTP. Podrobnejšie detaily o prísnejších opatreniach zatiaľ známe nie sú.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie