CEO spo­loč­nos­ti Nokia: Chys­tá­me návrat veľ­kým vpá­dom na spot­re­bi­teľ­ský trh!

Peter Puchovich / 10. novembra 2016 / Tech a inovácie

Nokia bola kedy­si naozaj veľ­mi popu­lár­na a úspeš­ná znač­ka, no zlé roz­hod­nu­tia, aký­mi bola spo­lu­prá­ca s Mic­ro­sof­tom a igno­ro­va­nie Andro­idu zaprí­či­ni­li, že posled­né roky boli pre výrob­cu veľ­mi ťaž­ké a veľ­mi rých­lo stra­til popu­la­ri­tu.

Nokia chystá veľký návrat a bude vyrábať trochu iné zariadenia ako doteraz. Menej zaujímavé Lumia smartfóny s operačným systémom Windows Phone by mali nahradiť prémiovejšie modely s Androidom, 2K displejom a Snapdragonom 820. Objavila sa dokonca aj existencia pripravovaného tabletu Nokia D1C s 13.8-palcovým displejom.

CEO Nokie - Rajeev Suri

Nokii budú s návratom pomáhať aj ďalšie spoločnosti, ktoré odkúpila. Reč je o francúzskej telekomunikačnej spoločnosti Alcatel-Lucent, ktorý zas vlastní Bell Laboratories, jeden z najväčších komunikačných výskumných ústavov na svete s portfóliom viac než 29 000 patentov. Okrem toho, Nokia vlastní ďalšiu francúzsku spoločnosť Withings, ktorá sa zaoberá výrobou nositeľných zariadení zameraných na zdravie.

nokia_01

Nokia momentálne tvrdo pracuje aj na 5G technológii, ktorú chce stihnúť spustiť v Japonsku do začiatku Olympijských hier 2020 konajúce sa v Tokiu. Výrobca má v pláne toho naozaj veľa a už teraz sa tešíme na prvé novinky, ktoré by mohol predstaviť už budúci rok. Očakávať môžeme nové smartfóny, tablety, nositeľnú techniku a v Japonsku sa môžu tešiť aj na 5G sieť.

Tablet Nokia N1fony-z-ciny3-1024x1821-1024x182

zdroj: fonyzciny.startitup.sk

Pridať komentár (0)