Český startup Skypicker pravdepodobne vybral meno pre svoju aerolinku

  • Známy startup z Brna - Skypicker, chytil za pačesy novú príležitosť. Čo má za lubom, ešte nevieme, ale podľa pár posledných správ vraj chystá novú aerolinku.
titulka
  • Známy startup z Brna - Skypicker, chytil za pačesy novú príležitosť. Čo má za lubom, ešte nevieme, ale podľa pár posledných správ vraj chystá novú aerolinku.

Firma už je na trhu od roku 2012 a od tej doby stále stúpa vyššie a vyššie ku hviezdam. Skypicker nezvyšuje len obrat, ale aj počet zamestnancov. Momentálne ich je niečo cez 300 a tento rok by sa mal počet zvýšiť o ďalšich 1000 osôb.

Domnievame sa, že za kúpou domény kiwi.com, môže byť zrod novej aerolinky. Spoločnosť však zatiaľ tento údaj nepotrvdila. Táto doména však nepatrila medzi tie najlacnejšie, obľúbený vyhľadávač leteniek za ňu zaplatil 800 000 amerických dolárov, čo je v prepočte asi 19 miliónov korún.

Skypicker denne predá letenky v hodnote 20 miliónov korún, čo mu umožňuje zhromaždiť neskutočné množstvo dát, čo sa leteniek týka. Bola by preto škoda tieto dáta nevyužiť. A ak by táto nová virtuálna spoločnosť mala úspech, mohlo by to Skypicker posunúť opäť o niečo vyššie.

Vľavo Lucie Bresová – managing director, v pravo Oliver Dlouhý – founder a CEO Skypickeru, foto: uk.businessinsider.com

 

Spoločnosť má taktiež výhodu v tom, že lietadlá nemusí vlastniť. „Nemôžeme si dovoliť vlastniť lietadlá, keď nevieme ani to, ako ich zaparkovať, či natankovať“ tvrdí Hlavenka – spoluzakladateľ Skypickeru.

Virtuálne aerolinky fungujú na princípe prenajímania lietadiel. Pre spoločnosť to je veľký krok, ktorý so sebou prináša aj veľké riziko.

Je to len experiment a nikto zatiaľ nevie povedať, či projekt bude úspešný, alebo nie. Ak sa to však náhodou podarí, spoločnosť možno začne uvažovať aj o kúpe lietadiel a posádky. „Začali by sme fungovať na klasickom modeli“.

Momentálne môžeme len tipovať, či nové aerolinky dostanú pomenovanie Kiwi, alebo nás prekvapia s niečím úplne novým. Dúfame však, že to bude znamenať o niečo lacnejšie letenky.

2

Jiří Hlavenka – co-founder Skypickeru, foto: nazory.euro.e15.cz,

 zdroj titulnej fotografie: en.skypicker.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK