Chcú upliesť z h***a bič. Indovia si myslia, že kravské lajno ich ochráni pred koronou, celí sa ním natierajú

  • V Indii na ochorenie COVID-19 zomrelo viac ako 250-tisíc ľudí
  • Niektorí veria, že ak sa natrú kravským trusom a močom, zvýši im to imunitu proti koronavírusu
  • Vedci varujú, že kvôli týmto rituálom sa môžu začať šíriť ďalšie choroby
krava, hnoj, india
pixabay/Dominik Schraudolf, screen The Star video
  • V Indii na ochorenie COVID-19 zomrelo viac ako 250-tisíc ľudí
  • Niektorí veria, že ak sa natrú kravským trusom a močom, zvýši im to imunitu proti koronavírusu
  • Vedci varujú, že kvôli týmto rituálom sa môžu začať šíriť ďalšie choroby

V druhej najľudnatejšej krajine sveta vrcholí druhá vlna pandémie. Celkový počet oficiálne hlásených obetí v krajine s viac ako 1,3 miliardy obyvateľov je viac ako 250-tisíc. Experti ale majú za to, že v skutočnosti COVID-19 v Indii spôsobil výrazne viac úmrtí.

Indovia veria, že pred koronavírusom ich zachráni kravský hnoj. Lekári ale ľudí varujú a odkazujú im, že neexistujú vedecké dôkazy o jeho účinnosti, a že vďaka tomu sa môžu začať šíriť ďalšie choroby. O tejto zaujímavej „prevencii“ informovala agentúra Reuters.

Po COVIDe prišiel hladomor. Brazília zažíva ďalšiu „biblickú ranu“, vláda vyzýva ženy, aby počkali s tehotenstvom

India je koronou zničená 

Pandémia koronavírusu Indiu doslova devastuje. V krajine sa doteraz nakazilo 22,66 milióna ľudí. Odborníci tvrdia, že skutočné počty môžu byť päťkrát až desaťkrát vyššie. Občania po celej krajine sa snažia nájsť voľné nemocničné lôžka, kyslík alebo lieky, pričom mnohí kvôli nedostatočnej liečbe zomierajú.

V štáte Gudžarát v západnej Indii niektorí veriaci chodia raz týždenne do kravských útulkov, aby si telo natreli kravským trusom a močom v nádeji, že im to zvýši imunitu proti koronavírusu, alebo im to pomôže pri zotavovaní sa z ochorenia.

Krava je posvätná 

V hinduizme je krava posvätným symbolom života a zeme. Po celé storočia hinduisti používali kravský hnoj na čistenie svojich domovov a na modlitebné rituály v domienke, že má terapeutické a antiseptické vlastnosti.

„Podľa niektorých Indov táto terapia zlepšuje imunitu a môžu bez obáv chodiť a starať sa o ďalších pacientov,“ uviedol pre Reuters Gautam Manilal Borisa, spoločník farmaceutickej spoločnosti.

Je podľa teba tento rituál zvrátený?

Tribune India uvádza, že pokiaľ „zmes“ zaschne, tak ľudia objímajú alebo ctia kravy a na zvýšenie energetickej hladiny cvičia jogu. Následne sa umyjú mliekom alebo cmarom.

Lekári a vedci v Indii a na celom svete opakovane varujú pred praktizovaním alternatívnych spôsobov liečby na COVID-19, pretože môžu viesť k falošnému pocitu bezpečia a komplikovať zdravotné problémy.

„Neexistujú konkrétne vedecké dôkazy o tom, že kravský hnoj alebo moč pôsobia na zvýšenie imunity voči COVID-19, všetko je založené výlučne na viere,“ uviedol JA Jayalal, národný prezident Indickej lekárskej asociácie.

Dodáva, že s rozmazávaním a nebodaj s konzumáciou týchto „artiklov“ sú spojené aj zdravotné riziká. „Zo zvieraťa sa môžu na človeka preniesť ďalšie choroby.“

Zdroje: Reuters, Tribune India

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech