CleverPet: prvá herná konzola určená pre psy

  • Psy nie sú stvorené na to, aby boli zatvorené vnútri, kým ich majitelia sú mimo domu. Určite každý majiteľ psa už zažil situáciu, keď prišiel domov a svoj byt našiel hore nohami. Preto sa spoločnosť CleverPet snaží s pomocou Kickstarteru vytvoriť herné zariadenie pre našich chlpatých kamarátov.
image_1402076347.jpeg
  • Psy nie sú stvorené na to, aby boli zatvorené vnútri, kým ich majitelia sú mimo domu. Určite každý majiteľ psa už zažil situáciu, keď prišiel domov a svoj byt našiel hore nohami. Preto sa spoločnosť CleverPet snaží s pomocou Kickstarteru vytvoriť herné zariadenie pre našich chlpatých kamarátov.

 

CleverPet je herná konzola pre psy od rovnomennej spoločnosti, ktorá ju čoskoro plánuje uviesť na trh. Systém je navrhnutý tak, aby po celý deň zapájal a zabával psy tým, že ich vzdeláva rôznymi úlohami, a keď je zviera úspešné, dostane odmenu. Ide len o tri na dotyk citlivé svietiace tlačidlá v prednej časti konzoly. Pes môže použiť na komunikáciu labky alebo ňufák.

Konzola používa vedecky overené techniky ponúkajúce interakciu, ktoré sa prispôsobujú schopnostiam jednotlivých psov. Učenie vášho psa stúpa s náročnosťou týchto interakcií a môže prebiehať, aj keď nie ste doma.

Mnoho psov, keď zostanú sami doma, sa nudia a nedostatok podnetov ich môže viesť k úzkosti z odlúčenia a nákladnému deštruktívnemu správaniu. S CleverPet je váš pes zaujatý a automaticky podnecovaný k učeniu so zvyšujúcou sa náročnosťou.

 

 

Učenie a zábava prebiehajú v štyroch úrovniach:

1.      pes dostane jedlo náhodne a bez námahy

2.      pes dostane jedlo po stlačení akéhokoľvek tlačidla

3.      pes dostane jedlo po stlačení toho správneho tlačidla

4.      pes dostane jedlo po splnení rôznych úloh (hlavolamov)

 

Softvér CleverPet obsahuje množstvo algoritmov, preto je potrebné nastaviť obťažnosť hádaniek. Majitelia môžu sledovať progres svojho psa v reálnom čase a pridávať nové výzvy prostredníctvom webových stránok alebo mobilnej aplikácie.

Začiatok je jednoduchý. CleverPet dá psovi odmenu za každé stlačenie tlačidla. Neskôr odmeňuje už len za stlačenie svietiaceho tlačidla, alebo pes má stlačiť tlačidlo, ktoré svieti inou farbou ako ostatné tlačidlá. Potom začína integrovať úlohy, ktoré postupne zvyšujú obťažnosť. Napríklad stláčať len tlačidlá, keď svieti určitá farba, opakovať kombinácie ako pri Dance Dance Revolution, alebo reagovať na zvukové podnety, napríklad “stlač modrú” alebo “dotkni sa pravej”. Hry sú rôzne a vždy prispôsobené schopnostiam psa.

 

 

CleverPet má objem pre toľko krmiva ako štandardné psie misky, no dávkuje ho po malých množstvách. Je navrhnutý pre akýkoľvek druh psích granúl, od malých po tie väčšie. Nemusíte sa báť, že pes nebude celý deň robiť nič iné len sa hrať. Konzola sa dá tiež naprogramovať na presné hodiny, kedy bude fungovať ako obyčajná miska s krmivom a kedy ako hra.

Kickstarter kampaň začala 29. apríla a skončila 2 júna. Cieľom bolo získať 100 000 dolárov. CleverPet bude stáť 279 dolárov v maloobchode, ale prispením cez kampaň ho bolo možné získať už za 199 dolárov. CleverPet očakáva, že prvé výrobky budú k dispozícii vo februári 2015. Nakoniec sa podarilo cez Kickstarter vyzbierať viac ako 180 000 dolárov, teda výroba môže začať.

 

Zdroj: getcleverpet.com, www.kickstarter.com, www.polygon.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá