Čo ti Matovič sľúbi, to ti nikto nesplní. Mamon je pre niektorých podnikateľov nad morálkou (NEWSLETTER)

pjimage (21)
TASR/Dano Veselský, Unsplash/Tamanna Rumee

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Viac ako 15 000 nových prípadov je chyba úradu. Či prežívame aktuálny vrchol pandémie, je ťažké zhodnotiť. 
  • Falošné zľavy počas konzumného ošiaľu v podobe Black Friday víkendu ponúkali viaceré e-shopy. Z 15 obchodov úmyselne nezavádzali iba dva e-shopy.
  • Igor Matovič len nedávno predstavil komplexnú daňovo-odvodovú reformu, ktorá čelí kritike viacerých odborníkov. Dnes chce rozdávať 500 eurové poukážky.

Kvôli problému s dátami, nevieme presný počet nových prípadov

Podľa aktuálny čísel na Slovensku za včerajší deň oficiálne pribudlo rekordných 15 278 nových pozitívne testovaných ľudí. Doterajší rekord bol 10 315 minulý týždeň v utorok. Aj preto navýšenie o približne 5-tisíc vyvolalo viaceré obavy a otázky.

V skutočnosti však nejde o denný nárast pozitívnych prípadov, ministerstvo vysvetlilo prečo. Dôvodom dnešného vysokého počtu pozitívnych PCR testov je doplnenie dát, ktoré v utorok 30.11. neprešli od laboratórií do informačného systému.

Podľa aktuálnych informácií Úradu verejného zdravotníctva je proces zasielania údajov o nových počtoch chorých už v štandardnom režime. Nevylučuje sa však ešte dobeh vzniknutej situácie na reporting v nasledujúcich dňoch.

Po dnešnom chaose s dátami nevieme posúdiť vážnosť aktuálneho stavu pandémie. V sobotu to bude 10. deň od zavedenia núdzového stavu a lockdownu pre všetkých. Tvrdé opatrenia sa zaviedli najmä z dôvodu obrovských čísel hospitalizovaných pacientov, ktoré mohli spôsobiť kolaps nemocníc. Práve zajtra budú vládni predstavitelia hodnotiť stav situácie a či sa pravidlá pre občanov uvoľnia alebo zmiernia. Netreba si ale robiť ilúzie.

Dnes už vieme s najväčšou pravdepodobnosťou povedať, že Slovensko nebude zavreté iba na dva týždne. Otvorene o tom nehovoria iba odborníci z konzília, ale i samotný minister zdravotníctva. Podľa neho takto budeme fungovať aspoň do Vianoc.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie