Diagnose.me: Špičkoví odborníci na dosah ruky

  • Koľkokrát držíme v rukách výsledky vyšetrenia a čakáme na názor lekára? Asi často. Koľkokrát z toho by sme potrebovali počuť aj iný názor, aby sme sa vedeli pohnúť ďalej? Takmer vždy. A koľkokrát bol nablízku ešte jeden špičkový odborník? Takmer nikdy.
image_1392815848.jpeg
  • Koľkokrát držíme v rukách výsledky vyšetrenia a čakáme na názor lekára? Asi často. Koľkokrát z toho by sme potrebovali počuť aj iný názor, aby sme sa vedeli pohnúť ďalej? Takmer vždy. A koľkokrát bol nablízku ešte jeden špičkový odborník? Takmer nikdy.

Každý z nás pozná Ivana Štefunka. Ak nie, na začiatok postačí len jedna informácia – spoluzakladateľ Neulogy. Pre viac info, kliknite sem. On a podnikateľ Lukáš Alner prichádzajú na trh s novou – podľa mňa celkom revolučnou – myšlienkou. Začali brázdiť vody medicíny.

Podľa rozprávania to Ivan sám zažil. Pred niekoľkými rokmi mal v hlave nádor. Lekári si neboli istí, čo s tým. Niektorí boli za operáciu (aj keď mohla mať vážne následky), iní boli proti. Chcel nájsť špičkového odborníka – rádiológa, ktorý by mu pomohol. Ale nebolo ako. No skúšal to a preposielal CD so svojimi výsledkami všade po svete. Po niekoľkých mesiacoch sa ozval jeden z doktorov. Poradil operáciu. Napriek istým komplikáciám všetko dobre dopadlo.

 

 

 

 

Táto skúsenosť viedla k myšlienke a neskoršiemu vzniku služby diagnose.me. Funguje na jednoduchom princípe štyroch krokov.

Najskôr detailne opíšete svoj zdravotný stav – symptómy, doterajšiu liečbu, apod. Zo siete svetovo uznávaných rádiológov si potom jedného vyberiete. Na základe jeho dostupnosti, vašich preferencií a samozrejme aj ceny (cca 50 – 200 eur). Všetci sú špičky vo svojom obore či už v Amerike, Ázii alebo Európe. Podľa získaných informácii sa v databáze nachádza už okolo 50 kvalitných radiológov. V treťom kroku uploadnete svoju lekársku dokumentáciu – röntgonové snímky, magnetickú rezonanciu, CT. Po istom čase (ten má každý lekár uvedený na svojom profile) vám príde správa s názorom daného odborníka. Jednoduché a účinné. 

Marketingovo komunikovaná je spätná väzba do 48 hodín, no v skutočnosti to môže byt od jedného až po štyri dni. Lekári majú vlastný uživateľský prístup, v ktorom si jednoducho vyznačia svoju časovú dostupnosť. 

Diagnose.me stále ideovo dospieva. Už teraz autori plánujú implementovať video konferenciu. Vďaka nej sa budú môcť užívatelia za vopred určený čas (napr. 15 minút) spojiť priamo s doktormi. Samozrejme nič nie je zadarmo a videokonferencia má pre Diagnose.me potenciál ďalšieho revenue streamu. 

Vrátme sa ešte o pár mesiacov späť. Na začiatku bola oslovená agentúra This is Locco. Mala vytvoriť virál na vtedy už skoro naprogramovaný Diagnose.me. Časom sa z Locco stal hlavný inžinier projektu a veľa veci bolo prekopaných.

Nasledovali dlhé mesiace programovania, testovania, optimalizácie a hľadanie konečnej podoby produktu. Na Diagnose.me sa pracuje skoro 17 mesiacov. Zdá sa, že až teraz je ready vydať sa plnou parou vpred. 

Lukáš Alner je zároveň CEO Diagnose.me a spoluzakladateľ Interklinik. 

Napriek skvelej myšlienke vám prajem, aby ste diagnose.me museli využívať čo najmenej. Ak vôbec.

 

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá