Dočká sa Slovensko konečne poriadnej digitalizácie? Osobnosti IT sektora ponúkajú štátu pomoc!

  • Osobnosti IT sektora povedali DOSŤ! a vyhlasujú iniciatívu, ktorá by konečne mohla pohnúť veci dopredu.
image_1446465007.jpeg
  • Osobnosti IT sektora povedali DOSŤ! a vyhlasujú iniciatívu, ktorá by konečne mohla pohnúť veci dopredu.

 

Aktivisti a popredné osobnosti IT sektora sa po škandalóznej konferencii TechMatch vzbúrili a rozbiehajú iniciatívu, ktorá má zabrániť ďalšiemu neefektívnemu čerpaniu finančných prostriedkov. 

Iniciátorov hnevá predovšetkým fakt, že v modernej dobe Slovensko stále nie je schopné výraznejšie digitalizovať verejnú správu, v čom sa za vzor ponúka predovšetkým fungujúci systém v Estónsku.

 

 

„Ako komunita IT profesionálov, aktivistov a ľudí z IT prostredia verejnej správy, sme sklamaní z aktuálneho stavu informatizácie spoločnosti a vývoja poskytovania elektronických služieb občanom. Informačné technológie všade naokolo sú jednou z kľúčových síl, ktoré pretvárajú svet na lepšie miesto na život. Rovnaké pozitíva môže IT priniesť aj do fungovania verejnej správy – a v mnohých krajinách sa to aj deje. Nie však na Slovensku,“ píše doposiaľ neznámy iniciátor.

Stránka sa opiera o 5 základných bodov a ponúka konkrétne riešenia. Už investované prostriedky a prostriedky na údržbu v celkovej čiastke 1,4 miliardy eur nie sú predmetom tejto iniciatívy, záujem je skôr o efektívne využitie ďalších 800 miliónov eur.

 

 

Cieľom slovensko.digital však nemá byť otvorená kritika, či nezmyselná petícia. Práve naopak. Títo IT odborníci štátu ponúkajú dlhodobú pomoc a vyzývajú k tomu aj ďalších. „S jedinou podmienkou – transparentná spolupráca.“

Autor iniciatívy zároveň na adrese http://platforma.slovensko.digital  spustil aj diskusné fórum, kde sa všetky záležitosti týkajúce sa problematiky budú preberať.

Pod iniciatívu sa podpísali napríklad Michal Truban (Websupport), Šimon Šicko (Pixel Federation), Dalibor Jakuš (Profesia), Peter Gažík (O2), Michal Meško (Martinus) a mnohí ďalší, pričom viacerí si želali zostať v anonymite.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech