Dohoda uzavretá: Apple kupuje Beats za 3 mld. USD

  • Apple dnes vo svojom vyhlásení oznámil, že došlo k dohode na akvizície spoločnosti Beats. Konečná cena bola po ukončení due diligence stanovená na 3 mld. USD.
image_1401312079.jpeg
  • Apple dnes vo svojom vyhlásení oznámil, že došlo k dohode na akvizície spoločnosti Beats. Konečná cena bola po ukončení due diligence stanovená na 3 mld. USD.

 

Už niekoľko týždňov sa špekuluje o tom, či skutočne dôjde ku kúpe Beats zo strany Applu, a ak áno, za akú sumu. Dnes je všetko jasné. V stredu vydalo PR oddelenie spoločnosti Apple tlačovú správu, v ktorej uvádza nasledovné:

„Spoločnosť Apple dnes oznámila, že sa dohodla na akvizícii uznávanej predplatnej streamovacej hudobnej služby Beats Music, a tiež Beats Electronics, ktorá vyrába populárne slúchadlá, reproduktory a audio softvér.“

Konečná suma, za ktorú sa akvizícia bude realizovať, je nižšia než sa predpokladalo. Z pôvodnej 3,2 miliardy USD sa ustálila na konečných 3 miliardách, z čoho 2,6 miliardy bude hotovosť a 400-tisíc bude zaplatených pravdepodobne vo forme akcií. 

Ďalšou záhadou, ktorú táto transakcia sprevádzala, bol osud zakladateľov Beats-u, Dr Dre a Jimmyho Iovina. Obaja sa stanú súčasťou Applu. „V srdci som vždy vedel, že Apple a Beats patria k sebe,“ povedal Iovine.

 

 

Beats bola už od svojho začiatku hitom a štýlovou značkou, tak športovcov ako aj hudobníkov. Mnohé hviezdy si nechali vyrobiť vlastné slúchadlá. Pravdou ale je, že nikde na svete nie je tak obľúbená ako práve v USA. Avšak, aj vďaka tejto akvizáícii a Apple Online Store sa bude môcť jednoduchšie šíriť do iných krajín.

Čo hovorí na akvizíciu šéf Applu, Tim Cook? „Hudba je nesmierne dôležitou súčasťou našich životov a v srdciach nás v Apple má špeciálne miesto. Práve preto do nej neustále investujeme a teraz spájame tieto výnimočné tímy, aby sme mohli pokračovať vo vytváraní najinovatívnejších hudobných produktov a služieb na svete.“

Apple očakáva, že transakcia sa uzavrie vo štvrtom kvartáli fiškálneho roka. 

 

Zdroj: apple.com, nbcnews.com, reddotmac.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech