Droppie: Slovenská aplikácia, ktorá chce otriasť svetom

  • Droppie je síce len vo vývojovom štádiu, no už teraz stihla táto originálna aplikácia zarezonovať svojou ambicióznosťou. Ešte sa totiž nikomu zo Slovenska nepodarilo vybudovať priamu konkurenciu takým gigantom, ako je Instagram, Snapchat alebo Foursquare.
image_1399635193.png
  • Droppie je síce len vo vývojovom štádiu, no už teraz stihla táto originálna aplikácia zarezonovať svojou ambicióznosťou. Ešte sa totiž nikomu zo Slovenska nepodarilo vybudovať priamu konkurenciu takým gigantom, ako je Instagram, Snapchat alebo Foursquare.

 

Áno, poviete si, že už teraz je jasné, že sa im to nemôže podariť. No chalani z Droppie netrpia skepsou z malosti trhu, kde sa táto aplikácia vyvíja. Netrpia ani nedostatočným množstvom sebavedomia a odhodlania, čo pri dobrom namiešaní tímu môže predsa len viesť k úspechu. 

Počiatky aplikácie Droppie možno hľadať ešte v krakowskom akcelerátore Hubraum, kde chalani využili veľmi dobré zázemie medzinárodných mentorov. Tu sa im podarilo úspešne odpivotovať pôvodnú myšlienku, s ktorou vyhrali StartupWeekend v Bratislave.  Dôvodom, prečo sa do vývoja aplikácie Droppie pustili, je pomerne zaujímavá niche diera na trhu sociálnych aplikácii. Na tomto trhu Facebook rapídne stráca svoju klientelu, na ktorej pôvodne vyrástol, a na strane druhej, u konkurenčných appiek absentuje fun faktor a inakosť.

Čo Droppie vôbec je a kto za tým stojí?

Aplikácia Droppie je unikátna sociálna sieť, ktorá spája ľudí za účelom originálneho zdieľania fotografií priamo z miesta, na ktorom boli vytvorené. Túto fotografiu užívateľ dropne /zanechá/ na mieste, kde sa práve nachádza – či už v bare, škole, na ulici, mhd alebo inde. Akonáhle prechádzate okolo dropnutej fotografie, ktorú na danom mieste zanechal jej pôvodný autor, môžete očakávať push notifikáciu, ktorou si ju vyzdvihnete. Potom sa vám priamo zobrazí profil osoby, ktorá ju tam nechala.

Veľmi dôležité je spomenúť, že tieto fotografie nesú v sebe message /text/, ktorým danú fotografiu obohatíte.

Aplikácia Droppie prinesie užívateľovi vždy zaujímavý obsah a to ju ani netreba mať otvorenú. ,,Ako si tak chodíš po svete, v pozadí zbieraš fotky so správami, ktoré niekto zanechal na tvojej trase. Nemusíš ho ani poznať. Keď raz zdvihneš niekoho „Drop“, môžeš naň reagovať – Snapchat style. A ak sa ti nepáči, kašleš na ňu. Unikátny algoritmus však vždy zabezpečí, aby bol obsah relevantný a bolo ho dostatok. Každý user má na Droppie svoj profil, ktorý je možné followovať, a tým sa jeho dropy zobrazia aj iným userom,’’ hovorí Martin Herman.

 

Chalani z Droppie si spravili prieskum na vzorke 400 ľudí, z ktorého vzišlo množstvo užitočných vecí. To im pomohlo aplikáciu ešte lepšie nastaviť a pridať niektoré vychytávky, ktoré nám prezradia časom.

Droppie v súčasnosti tvorí štvorčlenný tím. Zakladatelia aplikácie Marek Šándor a Martin Herman tvrdia, že Droppie je navrhnutá účelovo a jednoducho, čo bude jedným z hlavných faktorov jej úspechu. Aby jednoduchosti nebolo primálo, v appke dokonca chýba aj menu button.

Viac info sa dozviete na www.droppieapp.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech