Dva roky sú všetko, čo potrebuješ

  • Všetko závisí len od uhľa pohľadu. 2 roky nečinnosti ubehnú rýchlo a ani si to neuvedomíš. 2 roky kontinuálneho, každodenného približovania sa k cieľu sa zase môžu zdať ako nekonečnosť.
DSC_0368-1024x678
  • Všetko závisí len od uhľa pohľadu. 2 roky nečinnosti ubehnú rýchlo a ani si to neuvedomíš. 2 roky kontinuálneho, každodenného približovania sa k cieľu sa zase môžu zdať ako nekonečnosť.

2 roky = 24 mesiacov = 730 dní. Môžu sa ti zdať ako irelevantné časové obdobie, no zároveň môžeš za rovnaký čas dosiahnuť významné výsledky. Ak sa začneš venovať športu, ktorý si chcel vždy skúsiť, za 2 roky v ňom môžeš byť naozaj dobrý. Alebo si dáš záväzok a začneš praktizovať nejaký ranný rituál (skoré vstávanie, ranný beh, cielená relaxácia). Len 2 roky a tvoj život, kondička, či celkový duševný stav alebo adaptácia na stres naberú úplne iné kontúry. Lepšie a pozitívnejšie. Za 2 roky môžeš stretnúť lásku svojho života, založiť si rodinu, vybudovať základy biznisu.

2 roky sú v podstate ničím a majú tendenciu stať sa rýchlo premárnenými. Ale s malými a postupnými krôčikmi, pevným odhodlaním a dôslednosťou môžeš dokázať veľa. Skutočne veľa!

DSC_0448-1024x678

 

Začni sa venovať niečomu, čo si vždy chcel robiť

Lepšie neskoro ako nikdy. A pamätaj si, že NIKDY nebudeš príliš starý/chorý/vyťažený na to, aby si nebol schopný venovať sa niečomu, o čom si ako dieťa sníval (v prípade choroby sa realizácia niektorých činností samozrejme obmedzuje, no aj tak nič nie je nemožné). Kde je vôľa, tam je cesta. Začni hrať na hudobný nástroj. Vyskúšaj bungee jumping, vodný skúter alebo tandemový zoskok padákom.  Kúp si zrkadlovku a začni fotiť, len tak pre radosť. O 2 roky bude z teba možno taký „slabší“ profík s výborným pocitom, že si urobil niečo, čo si vždy chcel.

Minulosť je už za tebou, nenechaj nech ťa ovplyvňuje. Nemusíš byť predsa tým, kým si po dlhú dobu kedysi bol. Nedovoľ strachu aby ťa ovládal. Strach je len blokom v tvojej mysli rovnako ako predsudky a názory iných. Si jedinečný, preto sa nenechaj ovplyvňovať  väčšinou.

Girl playing piano

„Tým, že budeš každý deň robiť veci, ktoré miluješ, aj len na pár minút, sa naučíš vychutnávať si možnosti, ktoré ti život ponúka. Dni už nebudú len márnym plynutím času. Uvidíš ako sa sám osobnostne rozvíjaš.“ 

Maj veci pod kontrolou  

Zrejme je zbytočné pýtať sa ťa, čo by si si radšej zvolil/a, či cítiť sa super, plný energie a optimizmus alebo naopak, náladovo a mdlo. Presne o tom to je. Máš možnosť voľby. Celé to stojí na voľbe. Keď sa rozhodneš obmedziť alkohol alebo nezdravé jedlo, dáš zelenú čistej vode z vodovodu, budeš viac chodiť po schodoch namiesto výťahu, či pešo do práce, nežiaduce výsledky sa nedostavia. Cesta, ktorá k cieľu vedie, je omnoho dôležitejšia než cieľ samotný.

„Zdravie, náladu aj čas máš vo svojich rukách. Prevezmi nad nimi kontrolu, staraj sa o seba, buď vďačný. Do 2 rokov pocítiš úžasné zmeny.“

DSC_0668-1024x678

Utíš svoje ego

Ak chceš niečo zmeniť, pozri sa najprv na seba. Buď k ľuďom láskavý. Začni od svojich najbližších. Nehnevaj sa zbytočne, neposudzuj, všímaj si len to dobré a pamätaj na to, že svoju rodinu nesmierne ľúbiš. Viac ako čokoľvek.  Aj v práci bude tvoja vľúdnosť ocenená. Tento prístup ti od druhých prinesie omnoho viac rešpektu. Veď predsa na to, aby si získal rešpekt, nemusíš vzbudzovať strach. Nauč sa tiež povedať v správnych situáciách NIE, aby si ľudia tvoje ÁNO o to viac vážili. 

„Miluj a dôveruj iným dostatočne aspoň 2 roky a budeš z toho benefitovať minimálne 10 ďalších.“

Nastav si dlhodobé ciele a každý deň sa k nim malými krokmi približuj

Ciele bez činností sú len želania. Úspech tiež nie je náhodným javom. Je to proces, nastavenie mysle. Bez pravidelnosti, poriadnosti a oddanosti sa k nemu len ťažko dopracuješ.

„Aj malé činy robia veľké rozdiely. Pozri sa na seba o 2 roky do zrkadla a uvidíš, že si pomyslíš: to bolo rýchle!“ 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech