Elon Musk: Teslu Model 3 si predobjednalo viac než 230 000 ľudí

  • Včera ráno o 5:30 nášho času predstavila Tesla najočakávanejšie auto roka. Je ním Model 3 - elektrický automobil pre širokú verejnosť.
titulna
  • Včera ráno o 5:30 nášho času predstavila Tesla najočakávanejšie auto roka. Je ním Model 3 - elektrický automobil pre širokú verejnosť.

Novú Teslu predstavil generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk, ktorý neprestáva informovať o aktuálnom počte predobjednávok zatiaľ najdostupnejšieho modelu firmy.

Optimized-c

foto: theverge.com

Už pred predstavením kolovali internetom fotografie ľudí, čakajúcich v rade pred predajňami Tesly a pripravenými vytvoriť svoju predobjednávku na Model 3 – rovnako, ako to spravili tisíce online. Práve vďaka týmto ľuďom sa podarilo spoločnosti prijať približne 180 000 predobjednávok za prvých 24 hodín od predstavenia – informoval Musk na Twitteri.

Podľa Muskovho predpokladu, že priemerná cena predaných Modelov 3 (stredná výbava) bude približne $42 000, prijala Tesla za jediný deň objednávky na elektromobily v hodnote 7,5 miliárd dolárov.. Čo je prirodzene veľmi hrubý odhad. Pravdepodobne nebral do úvahy zlomok ľudí, ktorí svoju predobjednávku zrušia. O pár hodín neskôr postol Elon update, podľa ktorého prekročili počet predobjednávok 230 000.

Na Twitteri sa medzičasom objavila ďalšia zaujímavá kalkulácia od Venture kapitalistu Davida Pakmana, podľa ktorého pri cca 200-tisíc predobjednávkach, z ktorých ak si 70% ľudí skutočne auto zakúpi, pri cene $35 000 dolárov predala Tesla za posledných 24 hodín elektromobily v hodnote 4,9 miliárd dolárov..  

Príchod nového elektromobilu spoločnosti sa odzrkadlil aj na hodnote akcií Tesly, ktorá od februára narástla o 60% a iba za včerajší deň stúpla o 5,2% na 242 dolárov.

Niektorí analytici sa domnievajú, že hodnota akcií Tesly vystúpi až na 500 dolárov, uvádza Bloomberg – aby sa to však splnilo, spoločnosť bude musieť vyhovieť dopytu na trhu a dokázať dodať predobjednané elektromobily, k čomu bude potrebovať plne funkčnú Gigafactory v Nevade a minimum chýb.

Či sa im to podarí, či nie, cieľ spoločnosti je jasný – predávať 500,000 elektromobilov ročne do roku 2020. Predpokladám, že mnohé z nich nájdu domov aj pod Tatrami.

 

Ešte si o novej Tesle nečítal? No problem, klikni tu.

Untitled-2

foto: TeslaMotors

Zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech