Elon Musk založil vlastnú školu!

  • Pre Pekingskú televíziu to prezradil Elon Musk, ktorému sa spočiatku nepozdávala žiadna škola pre jeho deti, preto im založil vlastnú. Škola má názov Ad Astra, čo v preklade znamená Ku hviezdam.
image_1432452769.jpeg
  • Pre Pekingskú televíziu to prezradil Elon Musk, ktorému sa spočiatku nepozdávala žiadna škola pre jeho deti, preto im založil vlastnú. Škola má názov Ad Astra, čo v preklade znamená Ku hviezdam.

 

Tento ďalší z Muskových projektov bol až doteraz prísne utajovaný. Neexistujú žiadne webové stránky a dokonca ani na sociálnych sieťach nenájdete žiadnu zmienku o tejto škole. Ako sa vyjadrila tamojšia odborníčka na vzdelávanie, tak školu Ad Astra navštevuje iba pár detí a všetko sú to deti prevažne zamestnancov projektu Space X. Elon Musk v rozhovore priznal, že škola existuje už rok a momentálne má 14 žiakov, tento rok by ich počet mal ešte vzrásť.

Elonova vízia ohľadom vzdelávania je naozaj veľkolepá. Spočíva v tom, že v triedach sa nerobí žiadny rozdiel medzi napríklad prvým a tretím ročníkom. Všetky deti prechádzajú rovnakým študijným plánom a to všetko v rovnakom čase. Celá myšlienka sa zrodila v hlave Muska po tom, ako sa mu znepáčil systém na škole, ktorú navštevovali jeho deti.

 

 

Hlavným problémom bolo to, že deti sa v súčasnom systéme neučia riešiť skutočné problémy.

 

 

 

 

„Je dôležité, aby sa deti učili riešiť konkrétne problémy alebo aspoň spôsoby, ako nájsť riešenia niektorých problémov. Krásnym príkladom je, že deti sa síce učia ako funguje motor, to je pekné, ale neučia sa ako ho zostrojiť alebo v prípade potreby opraviť. Väčším zmyslom by bolo dať deťom motor a nech sa učia priamo na ňom, ako by ho mali vidieť iba v knižkach a počuť o ňom od učiteľov,“ prezradil Elon Musk počas rozhovoru pre Pekingskú televíziu. „Mali by poznať nástroje, ktorými je ho možné rozobrať či zostrojiť. Napríklad taký skrutkovač. Až potom deti pochopia skutočný význam nástrojov a začnú ich vnímať tak, že pomocou nich môžu zostrojiť niečo nové.“

 

 

 

 

Zatiaľ sa zdá, že tento projekt Elonovi veľmi dobre vychádza a deti chodia do školy radi. Elon priznal, že ako malý chlapec nenávidel školu a už vtedy chcel vytvoriť niečo vlastné, ako by sa mal len učiť z knižiek o niečom, čo už existuje. Vyrastal v Pretórií v Južnej Afrike a priznal, že ako malý chlapec bol svojimi spolužiakmi zlomyseľne šikanovaný. V jednom prípade ho dokonca tak zbili, že skončil v nemocnici.

 

 

  

 

zdroj: VentureBeat

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech