Entrepreneurship Avenue – nakopni svoju kariéru

  • Nevieš, čo chceš robiť po skončení univerzity a si ochotný podstúpiť niečo netradičné? Chceš byť svojim vlastným šéfom? Hľadáš ten správny podnikateľský nápad? Alebo ho už máš a zaujíma ťa ako zlepšiť vlastný startup? Ak si aspoň na jednu z otázok odpovedal kladne, séria eventov Entrepreneurship Avenue je práve pre teba!
image_1426798377.png
  • Nevieš, čo chceš robiť po skončení univerzity a si ochotný podstúpiť niečo netradičné? Chceš byť svojim vlastným šéfom? Hľadáš ten správny podnikateľský nápad? Alebo ho už máš a zaujíma ťa ako zlepšiť vlastný startup? Ak si aspoň na jednu z otázok odpovedal kladne, séria eventov Entrepreneurship Avenue je práve pre teba!

 

Start your journey now!

 

S týmto mottom sa snažia organizátori druhého ročníka Entrepreneurship Avenue naznačiť, že práve teraz je ten správny čas začať rozmýšľať nad vlastným podnikaním. Je pri tom jedno, kto si, či máš nápad, alebo sa chceš len niečo nové dozvedieť. Svoju cieľovú skupinu toto podujatie definuje v troch zásadných kategóriách. „Explorers“, zvedaví študenti pripravení nechať sa inšpirovať nápadmi v tomto svete plnom rôznorodých možností, „Wantrepreneurs“, mladí ľudia uvažujúci o založení vlastnej firmy alebo práci v startupe a „Founders“, čiže skúsení podnikatelia, ktorí už startup založili. 

 

 

 

Entrepreneurship Avenue je séria eventov, ktoré sa konajú v neďalekej Viedni a prebiehajú v angličtine. Skladá sa z dvoch blokov. Prvý, takzvaný „Entrepreneurship Avenue Lab“, pozostáva zo štyroch workshopov, začínajúc 24. marca a končiac 11. mája. Cieľom je vzbudiť u poslucháčov povedomie o podnikaní a pomôcť im zažiť ho „za pochodu“, nájsť správny nápad, nabrať medzinárodné kontakty a pracovať so študentami z rôznych univerzít, získať podporu skúsených mentorov, zdokonaliť sa v prezentovaní  a nakoniec, dostať certifikát. Druhý blok, „Entrepreneurship Avenue Conference“, predstavuje celodennú konferenciu, ktorá sa koná 22. mája. Na nej si opäť môžeš vypočuť inšpiratívnych rečníkov, navštíviť krátke workshopy a rozšíriť svoje znalosti, ktoré ti pri podnikaní pomôžu.

Rovnako, ak sa zaujímaš o prácu v startupoch, toto je to správne miesto, kde sa kontaktuješ s ich zástupcami veľmi príjemnou a neformálnou cestou. Ak sa po sérií náučných workshopov budeš cítiť pripravený, môžeš sa zúčastniť súťaže Avenue Pitch Award a prezentovať svoj nápad alebo startup pred porotou a investormi. Na záver ťa samozrejme čaká kopa zábavy na after party.

 

 

Tieto podujatia sú jedinečné v tom, že nejaký benefit si z neho odnesie každý. Ak ťa doteraz ani nenapadlo, že by podnikanie mohlo byť pre teba a chceš sa niečo dozvedieť, toto je tá správna príležitosť. Keď už nápad máš a nevieš, kde začať, po týchto eventoch budeš o niečo múdrejší. Možno už svoj startup máš a potrebuješ nájsť tých správnych ľudí, ktorí ho postavia na nohy, alebo si len chceš zlepšiť isté zručnosti, napríklad prezentovanie, dozvedieť sa niečo o financovaní a podobne.

Celá séria začína Kickoff podujatím 24. marca vo Viedni a je potrebné sa registrovať online. Viedeň je hneď za rohom a má azda najživšiu startup scénu v našom regióne. Príď sa pozrieť na Kickoff a sám sa rozhodni, či sa ti Entrepreneurship Avenue páči. Nemáš čo stratiť. Tak prečo to neskúsiť?

Registrácia a ďalšie informácie na www.entrepreneurshipavenue.com.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech