Erika vymenila stabilitu za neistotu, dnes pečie tie najkrajšie medovníky: Neľutujem, že som išla cestou pokus-omyl

  • V marketingovom svete sa cítila vyhorená, rozhodla sa tak pre zásadnú zmenu
  • Erika Pisková išla za svojím srdcom a dnes sa hrdí vlastným chutným biznisom
Na zahryznutie
Erika Pisková, Na zahryznutie
  • V marketingovom svete sa cítila vyhorená, rozhodla sa tak pre zásadnú zmenu
  • Erika Pisková išla za svojím srdcom a dnes sa hrdí vlastným chutným biznisom

Erika Pisková mala blízko k pečeniu a maľovaniu už od detstva – vždy to bola kreatívna duša. Spojiť ich do jedného bol vlastne náhodný impulz. Takmer celá jej rodina sa pohybuje v gastro biznise a vždy, keď mala možnosť, tak sa do práce zapájala aj na samotných prevádzkach.

„Pretože keď ťa už raz niečo baví, nevieš si jednoducho pomôcť,“ hovorí Erika z Na zahryznutie. Pred Vianocami asi pred 4 rokmi ju sestra poprosila, aby jej v cukrárni pomohla s prípravou suchého pečiva. Posledný večer, keď už bolo všetko hotové, začala hľadať inšpiráciu, čo by mohla spraviť so zvyšným materiálom. A čo s ním teda spravila?

„Do siedmej ráno som vyrábala svojich prvých medovníkových sobíkov, čižmičky, vločky a všeličo, čo mi vtedy napadlo.“

V tej chvíli ani len netušila, že tieto „nočné maratóny“ sa stanú jej rutinou. Pozitívne ohlasy na tieto prvé pokusy na seba nenechali dlho čakať, a to je to, čo ju naozaj nakoplo, a tak pečeniu venovala veľkú časť svojho voľného času. „Priznám sa, že nie som veľmi sebaistý typ človeka, preto sú pre mňa pozitívne povzbudenia od druhých dosť motivujúce.“ 

Stabilitu vymenila za neistotu

Opustiť stabilné zamestnanie a vydať sa vlastnou cestou je náročné rozhodnutie. V rámci spoločnosti, pre ktorú Erika pracovala sa menilo vedenie a cítila, že nemá dostatočne voľnú ruku a jej kreativita je brzdená. „Myslím, že som v tejto sfére (marketingu) asi aj vyhorela. Možno to znie ako klišé, ale ja to tak proste cítim.“

Stabilitu vymenila za istotu, dnes pečie tie najkrajšie medovníky

Po tom, ako dala Erika výpoveď, plánovala trochu cestovať, aby si vyčistila myseľ a neskôr sa chcela vrátiť do „sveta marketingu“.

Dopĺňa, že cestovanie si však nestihla užiť dostatočne, keďže mesiac po jej mesačnom tripe prišiel koronavírus. „Ostala som tak zatvorená doma so svojimi myšlienkami a plánmi do budúcna. Nebrala som to však ako tragédiu, keďže som v podstate doma pokračovala v tom, čo ma baví,“ hovorí.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá