Facebook Messenger už aj bez konta na Facebooku!

  • Od dnešného dňa spustil Facebook novinku, ktorá ho posúva do úplne inej roviny. Jeho používanie už totižto nie je obmedzené kontom na Facebooku.
image_1435171068.jpeg
  • Od dnešného dňa spustil Facebook novinku, ktorá ho posúva do úplne inej roviny. Jeho používanie už totižto nie je obmedzené kontom na Facebooku.

 

Na to, aby ste mohli využívať Facebook Messenger vám už od dnešného dňa bude stačiť zaregistrovanie iba pomocou vášho celého mena a telefónneho čísla. Túto novinku spustil Facebook na teraz iba v krajinách ako USA, Kanada, Venezuela či Peru. Nový Messenger však môžu používať aj existujúci používatelia Facebooku, ktorí sa do neho prihlásia klasicky prostredníctvom svojho Facebook konta. Následne sa im automaticky načítajú z Facebooku všetky kontakty a predchádzajúce konverzácie. Táto novinka, prihlásenie sa pomocou mena a čísla prináša aj ďalšiu zmenu. Ak ste napríklad na smartphone prihlásení pomocou telefónneho čísla a na tablete pomocou konta na Facebooku, vaše konverzácie sa nebudú navzájom synchronizovať.

 

Facebook sa vyjadril, že týmto krokom chce docieliť oveľa viac používateľov svojho Messengeru. Pri prihlásení cez telefónne číslo vám tak Messenger nestiahne z Facebooku žiadne kontakty, keďže k vášmu kontu nebude mať logicky žiadny prístup. Ostatné funkcie, ako je napríklad vieohovor či používanie facebook „stickerov“ zostane samozrejme plne funkčné. Používanie Messengeru bude v budúcnosti čím ďalej tým viac lákavejšie aj pre biznisový sektor. Tak ako Facebook avizoval na svojej konferencii F8 začiatkom roka, v blízkej dobe by sa mal stať Messenger aj nástrojom na kontaktovanie zákazníkov a obchodov.

Po poslednom kroku, ku ktorému pristúpil Facebook, sa môže stať kontaktovanie zákazníkov a obchodníkov prostredníctvom Messengeru ešte lákavejšie, keďže zákazník nebude obchodníkom poskytovať svoj kompletný profil na Faceboku, ale obchodník získa iba telefónne číslo zákazníka, tak ako je tomu doteraz.

 

zdroj: The Next Web

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK