Festival Burning Man prichádza do Európy

  • Najšialenejší festival prichádza do Holandska.
burniiing
  • Najšialenejší festival prichádza do Holandska.

Nie len hudobný festival Burning Man, ktorý sa koná uprostred Nevadskej púšte, je niečo, čo stojí za to zažiť. Vždy tu na pár dní vznikne Black Rock City, to je mestečko s 60 000 obyvateľmi, ktorí spoločne zdieľajú najbláznivejšie chvíle ich životov. Najbližšie k celému festivalu sa nachádza len jedna osada s názvom Gerlach, nebýva tam viac ako 206 obyvateľov. Na festival Burnig Man je ťažké sa dostať, ale ešte ťažšie je prežiť celý týždeň v zdraví. Stany postavené v strede púšte, premiestňovanie sa bicyklami z jednej prednášky na druhú a stovky bezplatných párty dajú naozaj zabrať.

b3

foto: fest300.com
Na Burning Man sa v roku 2013 prihlásilo viac ako 2-tisíc kempov a tisíc eventov. Všetko bolo pritom vymyslené len návštevníkmi. Žiaden line-up alebo program.
Na záver festivalu je tradične spálená obrovská ľudská postava, ktorá z pôvodných dvoch metrov vyrástla na súčasných tridsať. Neoddeliteľnou súčasťou „horiaceho muža“ sú aj kreatívne kostýmy jeho návštevníkov. Kreativite sa medze nekladú a nie je vôbec výnimočné, ak stretneš aj ľudí, ktorí si s kostýmami nerobili vôbec starosti a prišli nahí.

b2

foto:fest300.com

Táto udalosť patrí každoročne k veľmi obľúbeným aj medzi kreatívcami v Sillicon Valley. Jej história siaha až do roku 1986, vtedy sa ešte odohrával na pláži v San Francisku. Až od roku 1991 sa presunul na púšť v Nevade. Tento tradičný americký festival má v pláne skúsiť svoje šťastie aj v Európe. Miesto toho, aby sa použil uznávaný branding Burning Man, rozhodol sa tím stojaci za týmto projektom založiť v Holandsku nový trojdňový festival s názvom Where the Sheep Sleep.

b1

foto: fest300.com

Bude sa konať v národnom parku Veluwe od 29. do 31. júla. Dostať sa k lístku nebude vôbec jednoduchou záležitosťou. Najskôr je potrebné sa pridať do facebookovej skupiny Burning Man Netherlands a zaobstarať si takzvaný Event Membership za 10 eur. Až potom dostaneš odkaz, kde si môžeš kúpiť samotný lístok. Základná cena vstupenky na tento netradičný festival sa bežne pohybuje okolo 350 eur, dá sa však predpokladať, že lístky zmiznú ako teplé rožky.

zdroj:youredm.com zdroj obrázkov a titulnej fotografie:fest300.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech