Hravé iPad appky, ktoré naučia niečo aj tých najmladších

  • Kto povedal, že dnešný svet mobilov a tabletov nemôže byť aj náučný? A prečo nezačať už u detí, keď vieme, že, čo sa týka elektronických zariadení, ovládajú toho viac ako ich rodičia? Aspoň to otoč v ich prospech a pomôž im vzdelávať sa.
victor-pauca-using-ipad
  • Kto povedal, že dnešný svet mobilov a tabletov nemôže byť aj náučný? A prečo nezačať už u detí, keď vieme, že, čo sa týka elektronických zariadení, ovládajú toho viac ako ich rodičia? Aspoň to otoč v ich prospech a pomôž im vzdelávať sa.

Tieto appky možno nevyzerajú ako nič extra, ale tvoje dieťa sa z nich môže čo-to naučiť. Jason Kottke z kottke.org, hrdý otec dvoch detí, si ich vyskúšal a vrelo odporúča. Ak si držiteľom tohto Apple produktu a tvoje deti ťa stále otravujú, aby sa na ňom mohli hrať, nech si z toho aspoň niečo zoberú. Myslím, že keď nič iné, minimálne angličtinu. Začať treba od mladého veku. Poďakujú ti neskôr.

1-wHAbI6Qb8tg84Dss6bXQWA

foto: kottke.org

 Minecraft Pocket Edition– možno toho neurobí tak veľa ako plné verzie dostupné pre iné platformy, napriek tomu je neustále vylepšovaný a pridávajú doň nové veci. Navyše, z nejakého dôvodu deti Minecraft skrátka zbožňujú.

 

The Tinybop Collection– kolekcia pekných a zábavných aplikácií. Najčastejšie deti pracujú s dvomi- The Everything Machine a Simple Machines. Možno sa tvojej ratolesti zapáči aj niečo ďalšie.

 

Mate in 1–  hra, v ktorej máš za úlohu prísť v jednom kroku na šachmat. Máš tiež možnosť dať šachmat v dvoch krokoch s aplikáciou Mate in 2.

zevopals com

foto: zevopals.com

Monument Valley– okrem toho, že bola táto hra ocenená ako Apple Game of the Year 2014, vyhrala v roku 2014 cenu za dizajn. Skvelý hudobný doprovod a logické hádanky sú náročné, takže je možné, že sa s deťmi budeš ešte biť o to, kto si skôr zahrá.

 

The Numberlys– hra vhodná pre menšie deti, keďže zábavným spôsobom zobrazuje pôvod abecedy.

 

Crazy Gears– hra s (až) 99 levelmi. Mechanické puzzle, ktoré zahŕňajú ozubené kolieska. Príťažlivý vzhľad, ktorý poteší aj malé dievčatká.

 

Pár ďalších aplikácií, ktoré môžeš ty, resp.tvoje deti, skúsiť:

Quick Math Pack– aj s matematikou treba začať skoro.  Tieto štyri aplikácie zahŕňajú aj násobenie či zlomky. Môžeš tiež skúsiť  Prodigy Math GameThe Counting Kingdomthe DragonBox apps.

Young boy travels with tablet on train

foto: michaeljarmer.com

Barefoot World Atlas– atlas sveta. Čo viac dodať. Tvoje deti budú cestovatelia už od mala.

 

Epic!– elektronická knižnica. Aplikácia vhodná na čítanie v angličtine.

 

Brain It On – vyrieš náročné puzzle kreslením rôznych tvarov. Podobná zaujímavá hra je tiež LiquidSketch.

 

Professor Astro Cat’s Solar System– ak je na tom tvoje dieťa celkom slušne s angličtinou, určite ocení túto aplikáciu, kde má možnosť naučiť sa niečo o našom solárnom systéme. Samozrejme, s príjemnými sprievodcami, ktorými sú mačka a myš.

 

Deep Green– šachová hra, veľmi kvalitná. Nauč dieťa logicky a rýchlo rozmýšľať.

 

Ak chceš svoje deti napr. naučiť programovať, tu nájdeš pár aplikácií, ktoré môžu pomôcť.

GTY_kid_ipad_sr_131127_33x16_1600

foto: abcnews.go.com

zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: theearthchild.co.za

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech