HTC 10 predstavený! Jeho najväčšími zbraňami sú fotoaparát a kvalitný zvuk

  • HTC oficiálne predstavilo svoju novú vlajkovú loď – HTC 10. Snapdragon 820, fotoaparát s rozlíšením 12 megapixelov a QHD displej – to všetko a ešte oveľa viac je zárukou parádneho smartfónu.
HTC-10-4-1280x853
  • HTC oficiálne predstavilo svoju novú vlajkovú loď – HTC 10. Snapdragon 820, fotoaparát s rozlíšením 12 megapixelov a QHD displej – to všetko a ešte oveľa viac je zárukou parádneho smartfónu.

Dizajn horúcej novinky je kombináciou predošlých modelov HTC One M9 a HTC ONE A9. „Desiatka“ bude mať teda kovové telo, so zadnej strany upravené pre lepšie držanie. Spoločnosť si navyše pri tvorbe nového modelu špeciálne potrpela na odolnosť samotnej konštrukcie smartfónu a preto zariadenie počas vývoja podrobila viacerým teplotným a nárazovým testom. Nová vlajková loď od taiwanského výrobcu by teda mala byť odolná voči škrabancom a dá sa povedať, že pri bežnom používaní by mala byť viac menej nezničiteľná.

HTC-10-1

foto: modeldailyreport.info

Môže HTC 10 konkurovať najnovším smartfónom ako Samsung Galaxy S7/ S7 edge, LG G5 či Sony Xperia Z5? Výkonom určite. Novinka v sebe totiž ukrýva výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 820, s dispozíciou až 4 GB operačnej pamäte RAM. Používatelia si okrem toho budú môcť užívať integrované úložisko s kapacitou 32 GB, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSDXC karty o ďalších 128 GB.

Smartfón má v sebe batériu s kapacitou 3 000 mAh, ktorá je prísľubom veľmi dobrej výdrže. O jej rýchle nabíjanie sa má pritom starať technológia Quick Charge 3.0. Novinka je taktiež samozrejme vybavená aj USB-C portom a bude fičať na novom operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow s grafickou nadstavbou HTC Sense.

HTC 10 disponuje displejom s QHD rozlíšením (1440 x 2560 px) a uhlopriečkou 5,2 palca. Pod displejom sa, rovnako ako pri One A9 nachádza home button, fungujúci zároveň aj ako snímač odtlačkov prstov.

Jednou z najsilnejších stránok nového HTC má byť, ako aj pri predošlých modeloch od tejto spoločnosti, kvalitný integrovaný fotoaparát. „Desiatka“ je vybavená 12 Mpx snímačom s technológiou UltraPixel, ktorá má zaručiť kvalitu aj v slabších svetelných podmienkach. Spoločnosť do nového smartfónu použila tiež šošovku so svetelnosťou f/1,8.

htc-10

foto: ibtimes.co.uk

Novinka taktiež prináša aj laserové zaostrovanie a optickú stabilizáciu, s tým, že rovnaká technológia je v smartfóne použitá aj v prednom fotoaparáte. Ten zaručuje rozlíšenie 5 megapixelov, ako aj UltraPixel snímač. Telefón disponuje aj predným bleskom.

Ďalšou zbraňou HTC 10 je kvalitné audio. Smartfón disponuje 24-bitovým Hi-Res zvukom. Zosilňovač pre slúchadlá má okrem toho mať dokonca až dvojnásobný výkon oproti väčšine súčasných mobilov. Nová technológia Personal Audio Profile navyše umožňuje ešte vylepšiť reprodukciu zvuku. V HTC 10 nechýba ani BoomSound Hi-Fi edition, ktorá ponúka oddelený výškový a basový reproduktor.

htc zvuk

foto: gizmodo.com.au

Nová vlajková loď od HTC sa u nás začne predávať v máji 2016. Jej cenovka by mala byť 699 eur.

htcv1

foto: theverge.com 

htcv2

foto: theverge.com

htcv3

foto: theverge.com 

htcv4

foto: theverge.com 

htcv5

foto: theverge.com 

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: techkee.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech