JaOnMi CreatureS – Slovenské talentované „kreatúry“

  • JaOnMi CreatureS sú chalani z kreatívneho štúdia, ktoré sa zaoberá hľadaním lepšieho priestoru. "Naša tvorba prerastá dizajn, ide cez grafiku až na pole občianskeho aktivizmu", hovoria.
image_1392387520.jpeg
  • JaOnMi CreatureS sú chalani z kreatívneho štúdia, ktoré sa zaoberá hľadaním lepšieho priestoru. "Naša tvorba prerastá dizajn, ide cez grafiku až na pole občianskeho aktivizmu", hovoria.

JaOnMi nekompromisne tvorí Ján Ptačin, Ondrej Zachar a Michal Lošonský. Pridávajú sa však ďalší. Plnohodnotnou súčasťou tímu je napríklad aj Danica Pišteková.

Prečo vôbec o nich píšeme? Sú startup, alebo “len“ šikovní dizajnéri? Sú tím, dokonalý tím. Ich ctižiadosť a dokonalosť pre detail sú vlastnosti, ktoré častokrát chýbajú pri kreovaní startupov, resp. produktov. 

Chalani z JaOnMi sa stretli počas štúdia na VŠVU. Tam zistili, že majú k sebe názorovo blízko a že sa ich “závislosti“ môžu vzájomne dopĺňať. Nasledovala dvojprúdovka scénografie VŠMU a technických škôl architektúry na FA STU v Bratislave a FA VUT v Brne. Počas štúdií absolvovali viaceré zahranične stáže, zažili napríklad Fachhochschule Trier v Nemecku, Florence Design Academy a Politecnico di Milano v Taliansku. Pracovali v architektonických kanceláriách, sklárskych ateliéroch či vo firmách z oblasti rozvoja ľudských zdrojov.

 

Už počas štúdia sa im podarilo zúčastniť sa zaujímavých súťaží. Niektoré z nich dokonca aj vyhrali. Spomeňme súťaž pre Camera Obscura na novú galériu na Šafárikovom námestí v Bratislave alebo víťazný návrh komplexného urbanisticko-architektonického oživenia štruktúry mesta Martin (počas jeho kandidatúre na Hlavné mesto Európskej kultúry 2013).

Z viacerých úspešných realizácií, ktoré stále prinášajú svoje ovocie, uveďme napríklad pavilón O2 na Pohode, rodinné domy na Orave, či viaceré scénografické realizáciie v divadlách LAB, DPOH v BA, DAB v Nitre atď. Lepší priestor navrhli a realizovali pre množstvo eventov popredných klientov akými sú napríklad Erste Group, Volkswagen či O2.

 

Budúcnosť sa vďaka tomu na nás teší. Nadovšetko si vážime osvietených investorov, ktorí sú schopní oceniť nevšedné návrhy a naplno využiť všetko čo úprimne ponúkame.“

Venujú sa

tvorbe lepšieho priestoru — primárne architektúre a scénografii. S tým samozrejme súvisia kreatívne a realizačné činnosti ako návrhy interiérov, dizajnu, grafického dizajnu, tvorba konceptov, vizualizácie, návrhy špeciálnych realizačných postupov atď.

Pri všetkých aktivitách nezabúdajú na svoje architektonické korene. So zanietením sebe vlastným riešia každé zadanie ako jedinečnú príležitosť pripraviť klientom prekvapenie v podobe výnimočného a dokonale fungujúceho diela.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech