Japonci rozdajú olympionikom tisíce kondómov, odporúčajú ich nepoužívať, ale priniesť domov ako suvenír

  • Každý olympionik dostane v priemere 15 kondómov
  • Medzinárodný olympijský výbor by bol však radšej, ak by poslúžili len ako suveníry
  • Kondómová tradícia začala v roku 1988 na olympiáde v Soule
kondom
unplash/Alex Smith, pexels cottombro
  • Každý olympionik dostane v priemere 15 kondómov
  • Medzinárodný olympijský výbor by bol však radšej, ak by poslúžili len ako suveníry
  • Kondómová tradícia začala v roku 1988 na olympiáde v Soule

Trochu vzrušenia na olympiáde nemusí byť len zo športových výkonov. Už viac ako 30 rokov usporiadatelia na olympijských hrách rozdávajú prezervatívy.

Kvôli pandémii koronavírusu vydali nariadenie, ktoré hovorí o obmedzení kontaktov. Športovci by si nemali podávať ruky a takisto by sa nemali objímať. Nič to však nemení na tom, že Medzinárodný olympijský výbor (MOV) daruje olympionikom približne 160 000 kondómov. Informoval o tom portál CNN Prima News.

zdroj: freepik/plash

Nenasadzuj a dones domov

Každý športovec z 11 000 tak dostane po 15 prezervatívov. Na základe MOV by však mali poslúžiť skôr ako suveníry. „Náš zámer je to, aby ich športovci využili v olympijskej dedine, alebo aby ich priviezli späť do ich krajín a zvýšili tým tak ostražitosť,“ píše sa v oficiálnom vyjadrení IOC.

Myslíš si, že je správne rozdávať športovcom kondómy?

Kondómová tradícia začala v roku 1988 na olympiáde v Soule, kedy sa svetom začalo šíriť ochorenie AIDS. Podľa dostupných správ bolo pre zimné olympijské hry 2018 v Južnej Kórei vyčlenených vyše 110 000 kondómov.

Na posledných hrách v Riu bolo rozdaných 450-tisíc kusov,jeden športovec dostal 42 kusov. V Brazílii bol ich počet zvýšený aj kvôli obavám z vírusu zika. Portál Nova Sport uvádza, že toto obdarovanie sa stalo tradíciou na všetkých podujatiach pod piatimi kruhmi.

Ak v olympijskom výbore zvýšime počet žien, debata nebude mať konca. Expremiér Japonska si svojim výrokom zavaril

Podľa CNN Prima News má tzv. covidový manuál 33 strán a obsahuje napríklad informácie, akým spôsobom sa majú testovať, ako bude fungovať stravovanie v olympijskej dedine, dopravovanie sa na športoviská a podobne.

Zdroje: CNN Prima News, Nova Sport

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK