O jeden dôvod viac, prečo premýšľať nad Chromebookom

  • Zdá sa, že Google ide zničiť hranice medzi svojimi operačnými systémami Chrome OS a Android.
chrome-os
  • Zdá sa, že Google ide zničiť hranice medzi svojimi operačnými systémami Chrome OS a Android.

Čoskoro totiž dostanú používatelia Chrome OS prístup k Android aplikáciam cez Google Play Store. Ako si všimol jeden používateľ na Reddite, Chrome OS verzia 51 má v nastaveniach položku „Enable Android apps to run on your Chromebook“. Táto možno krátko po medializácií zmizla. Napriek tomu sa však podľa tohto a tiež podľa zdrojového kódu zdá, že všetci s Chromebookom budú mať túto vychytávku čoskoro prístupnú.

maxresdefault

foto: youtube.com

Táto verzia Chrome OS, kde sa možnosť používateľovi objavila, je momentálne k dispozícii len na Developer Channel a tí, ktorým sa túto možnosť podarilo aktivovať tvrdia, že sa im zobrazil tutoriál a potom sa im okno zavrelo. Stále je to dosť dôkazov na to, aby sme sa mohli tešiť.

Napriek tomu, že niektorí žiadali, aby zostali operačné systémy separované, táto zmena môže byť dobrou správou pre všetkých používateľov Chrome OS, ktorí túžia po väčšej škále možností, než akú ich systém ponúka. Koniec koncov, aj kvôli nízkej popularite Chromebookov tam veľký záujem zo strany developerov nie je.

Do operačného systému Chrome OS a prehliadaču Chrome prichádza taktiež nový Material dizajn, ktorý si môžeš vyskúšať už teraz.

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech