Jello Shot: Slovenské alkoholové želatíny sú najnovším party hitom

  • Prvý krát som sa s Alexandrom stretol s malej kaviarni. Priniesol mi niekoľko shotov a s nadšením mi o nich hodinu rozprával. Vtedy som si povedal, že vám tohto šikovného chalana musím predstaviť.
c4d9434b55ecdf753aa8615401acdf86
  • Prvý krát som sa s Alexandrom stretol s malej kaviarni. Priniesol mi niekoľko shotov a s nadšením mi o nich hodinu rozprával. Vtedy som si povedal, že vám tohto šikovného chalana musím predstaviť.

Existujete na trhu už viac než rok. Ako sa darí?
Na trhu sme od oficiálneho spustenia necelé 4 mesiace, aj keď je pravda, že kolotoč okolo vybavenia všetkého potrebného začal už pred vyše rokom a pol.
Mali sme celkom šťastie, že sme stihli podchytiť december, kedy firmy robili vianočné a koncoročné párty a náš produkt sa im na tieto podujatia hodil. Momentálne sme na vlne plesovej sezóny.

 

Ako reagujú na shoty klienti?
Ako prvé ich zaujme vizuál. Naša ponuka je široká a nájdeš v nej shoty, ktoré sú určené na honosnejšie párty, svadby, skrátka tam, kde majú byť ozdobou.
V takomto prípade upúta najmä ich prezentácia, ako napríklad shot, ktorý je v kôre mesiačika citróna alebo “zamrznutá” jahoda, či čerešňa, ktorá je v nehybnom šampanskom.
Na druhej strane myslíme aj na šialenejšie a uvoľnenejšie párty, kde ponúkame rôzne formy obalov, ako napríklad injekcie, či pikantnejšie kúsky určené najmä na dámsku rozlúčku so slobodou.
Čo sa týka reakcie na chuť, tak sme si všimli, že muži majú radšej horkejšie chute a ženy viac preferujú sladšiu chuť. Inač je to čisto o preferencií príchute drinku.

3220d0c35fcd641c0b72a2b829393627

 

Aké typy drinkov ponúkaš?
Momentálne ponúkame 10 príchutí. Jedná sa o najobľúbenejšie klasiky (cosmopolitan, lemon drop, screwdriver, gin tonic, mojito, cuba libre, silver tequila, gold tequila, pearum a šampanské). Už teraz veľmi radi vyhovieme špeciálnym požiadavkám klientov a pripravíme v želé forme akýkoľvek drink.

 

Aké rôzne tvary sa dajú z Jello Shot vyrobiť?
V tomto sme taktiež flexibilní. Momentálne zo zaujímavejších tvarov ponúkame už spomínané želé v citróne, či pomaranči alebo sme mali špeciálnu edíciu v tvare postáv zo Star Wars pri príležitosti premiéry siedmej epizódy. Vieme sa prispôsobiť nielen tvarom, ale aj farbou. Napríklad na vianočnej párty Tv JOJ sme mali všetky drinky v zlato-červenej kombinácii. Na Valentína plánujeme želé v tvare srdiečok, na Veľkú noc zas pripravíme vajíčka, no a v lete sa tešíme na výrobu želé červeného melóna.

 

Jello shot je želatína. Ako sa správne konzumuje?
Závisí len od obalu, v ktorom si ju objednáš. Buď potrebuješ lyžičku a vychutnáš si ju ako dezert, alebo svoj jello shot zješ zo špeciálneho obalu a vieš ho skonzumovať priamo bez potreby čohokoľvek iného.

7d066844e73e0de7db0f3b9d6a5f69c3

 

Prenesme sa na začiatok. Ako vám napadlo začať podnikať so želatínou?
Podnikať sme s manželkou chceli už dlhšiu dobu, ale nemali sme správny produkt. V jeden deň pozerala jej najobľúbenejšiu late night showku v USA- Tonight show with Jimmy Fallon, kde sa Jimmy v rozhovore s Jennifer Lawrence zabávali na tom, ako sa na jednej afterparty rozbili z jello shotov. Trend želatínových alkoholových drinkov v Amerike nám bol známy a preto sme to chceli vyskúšať konečne aj my, zistili sme však, že u nás takáto možnosť neexistuje. Nedalo nám to a po dlhšom uvažovaní a prieskume sme sa rozhodli, že práve toto je náš produkt, s ktorým začneme podnikať.

 

Čo bolo pri začiatkoch najťažšie?
Najťažšie bolo získať všetky potrebné povolenia a odpovede na naše otázky, ktoré sa postupne vynárali. Keďže sme chceli mať všetko pripravené pred spustením nášho e-shopu, tak sme strávili veľmi veľa času štúdiom právnych predpisov a behaním po úradoch.

 

Mali ste predtým s manželkou skúsenosti v gastronómii?
Iba zo strany konzumentov :) Ani sme si vopred neuvedomovali koľko s tým bude roboty, čo je v konečnom dôsledku dobre. Keby sme vedeli, čo nás čaká určite by sme nemali toľko elánu :) Ale pozitívom je, že prípadná konkurencia si musí prejsť presne tým istým.

dcc61aa2e3dbb3dfd8c1ae0643e03e01

 

Aké je to podnikať s manželkou?
Prekvapivo si nelezieme na nervy :) Máme to skvelé v tom, že sa dopĺňame. Ja mám na starosti sales a partnerships. Žofka je skôr výkonná zložka, vyrába poctivo naše produkty, stará sa o financie a administratívu. No a potom máme veci, ktoré nám idú najlepšie spoločne, a to najmä riešenie marketingu a plánovanie.

 

Ako vytvárate nové drinky?
Treba byť vždy niečím inšpirovaný. Buď chceme vypustiť von nový drink kvôli jeho zloženiu, alebo farbe, či tvaru. Napríklad na koncoročnú Lidl party s upírskou tematikou sme pripravili želé vo farbe krvi.
Najnovšie sme sa nechali inšpirovať klientmi, ktorí sa nás stále častejšie pýtali na nealko verziu jello shotov. Najbližšie sa tým pádom stáva našim väčším projektom spustenie nealko edície, ktorá zaujme nielen dospelých abstinentov a vodičov, ale aj deti :)

 

Hovorí sa, že na Slovensku pri podnikaní mladý človek často narazí na byrokraciu. Aká je vaša skúsenosť?
Nevyhli sme sa tomu ani my. Niektoré požiadavky, ktoré sme museli splniť nás prekvapili. Najhoršie bolo však čakanie na odpovede z úradov, kde majú 30 dňovú lehotu na vyjadrenie. Keď ti po 30 dňoch príde odpoveď, že vo výrobni potrebuješ doinštalovať tretie umývadlo, tak to poteší :)

ef729ceb1514c565d97f03038c29d822

 

Keď sa tak obzrieš za seba. Neľutuješ, že ste začali podnikať?
Určite nie. Jello Shot už teraz považujeme za skvelú skúsenosť v podnikaní. Ako pozitívum vnímame to, že sme pánmi nášho času a len naša šikovnosť rozhoduje o tom, ako veľmi sa bude dariť Jello Shotu. Na druhej strane je to stála neistota, keďže nemáme nič garantované a každú objednávku si musíme od jej získania až po jej odovzdanie riadne odpracovať.

 

Kde sa vidíte o pár rokov? Plánujete exportovať do okolitých krajín? Alebo rozšíriť sortiment aj o želatínové jedlá? Napríklad zákusky?
Momentálne je našou prioritou Slovensko, kde chceme dosiahnuť, aby sa Jello Shot stal bežnou súčasťou osláv, párty a eventov, ako je tomu v USA. Následne by sme samozrejme chceli produkty dostať aj mimo Slovenska, najmä do Prahy a Viedne.
Sortiment už teraz rozširujeme keď vycítime, že v našej ponuke niečo chýba. Zatiaľ sa držíme motta, že rozhoduje kvalita a nie kvantita. Určite však chceme, aby naša ponuka bola vždy aktuálna a atraktívna. Vždy sa treba prispôsobovať aktuálnej sezóne a trendom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech