Kickstarter pozastavil financovanie pre ďalší rýchlo rastúci projekt

  • Asi pred troma týždňami Austrálska spoločnosť UsBidi, zameriavajúca sa na mobilné technológie, začala kampaň na Kickstarteri pre zariadenie, ktoré volajú "najviac inteligentná nabíjačka na svete."
image_1446913061.jpeg
  • Asi pred troma týždňami Austrálska spoločnosť UsBidi, zameriavajúca sa na mobilné technológie, začala kampaň na Kickstarteri pre zariadenie, ktoré volajú "najviac inteligentná nabíjačka na svete."

 

Väčšina ľudí si svoje smartfóny nabíja cez noc, čo však nie je zrovna najlepší spôsob. Pretože v nejakom okamihu počas noci sa batéria nabije na 100 percent, ale nabíjačka neprestane dodávať energiu, čo spôsobí nadmerné zahrievanie batérie a okrem toho aj veľmi krátke nabíjacie cykly. Ak sa to deje často má to negatívny dopad na život batérie a skráti jej životnosť.

 

 

UsBidi obsahuje tlačenú obvodovú dosku (PCB), ktorá odstaví nabíjanie po tom, ako je batéria plne nabitá. Je to v podstate to isté ako keď si kábel z telefónu odpojíš sám, preto to v UsBidi volajú „funkcia automatického odpojenia“. Tá nielen predĺži život batérie, ale aj šetrí elektrinu.

 

Okrem toho,  si s UsBidi nabiješ telefón cez USB dva krát rýchlejšie. Normálne keď pripojíš svoj smartfón k počítaču synchronizácia dát a nabíjanie prebieha naraz, čo spomaľuje proces nabíjania. UsBidi má však zabudovaný dotykový prepínač, ktorým môžeš zastaviť synchronizáciu dát a všetok prúd z USB sa využije len na nabíjanie.

 

 

Pri tomto kábli sa myslelo aj na to aby dobre vyzeral a jeho pletený dizajn je podľa mňa naozaj podarený. Zabudovaná LED indikácia ti dá vedieť stav nabíjania, takže ani nemusíš odomykať displej na svojom smartfóne. Magnetické konce zabezpečia, že sa pri skladovaní sa tento kábel nezamotá. UsBidi má byť dostupný v dĺžkach od 30 centimetrov do dvoch metrov… Alebo nemá?

 

A tu je ten háčik. Tento veľmi úspešný projekt za 3 týždne od spustenia kampane podporilo viac ako 8 000 ľudí a podarilo sa vyzbierať cez pol milióna dolárov, čím ohromne prekonali nastavený cieľ, ktorý bol 35 000 austrálskych dolárov. Kickstarter však niekoľko hodín dozadu zastavil financovanie tohto projektu! Podľa diskusie na tomto crowdfundingovom portáli Kickstarter pozastavenie nezruší, ale tvorcovia zatiaľ ešte nedostali oficiálne vyjadrenie od support tímu a tak nám ostáva len hádať čo viedlo k takému zásadnému rozhodnutiu. Podľa diskusie na Kickstarteri plánuje UsBidi spustiť novú kampaň na portáli Indiegogo.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech