Klimatickým aktivistom sa nepáčili väzby svetovej univerzity s ťažobnými spoločnosťami, pred budovou rozkopali trávnik

  • Britská polícia dnes obvinila troch ľudí v súvislosti s pondelkovým protestom
  • Klimatickým aktivistom sa nepáčia väzby Cambridge na spoločnosti spojené s ťažbou fosílnych palív
BeFunky-collage-4
universe.jumpstory.com
  • Britská polícia dnes obvinila troch ľudí v súvislosti s pondelkovým protestom
  • Klimatickým aktivistom sa nepáčia väzby Cambridge na spoločnosti spojené s ťažbou fosílnych palív

Britská polícia dnes obvinila troch ľudí v súvislosti s pondelkovým protestom, na ktorom klimatickí aktivisti kritizovali univerzitu v Cambridge za väzby na ťažobné spoločnosti. Členovia hnutia Extinction Rebellion pri akcii rozkopali trávnik pred historickou budovou vysokej školy, informoval dnes denník The Guardian.

Policajti obvinili z poškodenia cudzieho majetku troch ľudí vo veku 19, 26 a 62 rokov, ktorí sa v pondelok zúčastnili protestu pred historickou budovou Trinity College, najväčším univerzitným internátom v Cambridge. Klimatickým aktivistom sa nepáčia väzby vysokej školy na spoločnosti spojené s ťažbou fosílnych palív. V rámci protestu vykopali pomocou rýľov a vidiel do trávnika diery a priekopy.

Viacero protestov

„Trinity College musí pretrhnúť svoje väzby na spoločnosti spojené s ťažbou fosílnych palív,“ vyzvala na facebooku skupina Extinction Rebellion. „Jo, a mala by využiť túto príležitosť a nahradiť trávnik kvetinami. Jar je koniec koncov za rohom,“ dodali aktivisti.

Jedna zo žien obvinených v súvislosti s pondelkovým protestom čelia spolu s ďalšími tromi osobami obvineniu z poškodenia cudzieho majetku tiež kvôli protestu pred Cambridge sídlom firmy Schlumberger. Tá poskytuje služby ťažiarom ropy. Protestujúci budovu posprejovali a neskôr sa prilepili k policajným autám.

Obe akcie boli súčasťou protestného týždňa, ktorý vyhlásilo ekologické hnutie Extinction Rebellion. To vzniklo v roku 2018 práve v Británii a jeho protesty za ochranu klímy sa následne rozšírili do celého sveta vrátane Česka.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK