Košické startup centrum prijalo nové projekty!

  • Startupový život sa konečne rozbieha aj za hranicami Bratislavy. Najnovšie sa tak deje v Košiciach, v Startupovom centre košickej Technickej univerzity.
image_1439280411.jpeg
  • Startupový život sa konečne rozbieha aj za hranicami Bratislavy. Najnovšie sa tak deje v Košiciach, v Startupovom centre košickej Technickej univerzity.

 

Startup centrum, ktoré vzniklo v Košiciach v roku 2014 už naplno podporuje startupy a je riadené Univerzitným centrum inovácií, transferu technológií a ochrany duševného vlastníctva. Jeho cieľom je podporiť zaujímavé myšlienky a projekty a pomôcť im premeniť sa aj do komerčne využiteľného projektu.

Po košickom Startup Weekende, ktorý sa konal koncom minulého roka sme mali aj my možnosť naživo zažiť atmosféru košického Startup centra a vidieť tamojšie prostredie. Sme radi, že podobné iniciatívy vznikajú aj mimo Bratislavy. Je potreba podporiť takéto projekty a ukázať tak ľudom, že konkurencieschopné startupy 

 

V najnovšom kole príjmania startupov si zobralo Startup centrum pod svoje krídla 18 nových projektov. Jedná sa o šesťmesačný inkubačný program, počas ktorého získajú startupy kancelárske priestory, odborný mentoring svojich projektov a možnosť využívať výskumné zariadenia TUKE. Tento fakt je dôkazom, že aj Košice sú startupovým mestom a určite by si dianie v ňom mal sledovať. Košice určite patria na startupovú mapu Slovenska, keďže z tohto mesta vyšlo už niekoľko úspešných projektov.

„Našou ambíciou je výrazne podporiť inovatívne projekty, a to kvalitnými odbornými poznatkami, a špičkovou výskumnou infraštruktúrou a poradenstvom v oblasti podnikania,“ vysvetlila Katarína Valentová z TUKE.

 

 

Startup Centrum TUKE sa môže pochváliť aj tým, že ich priestorov vyšlo už aj niekoľko úspešných projektov. Tými najznámejšími sú napríklad startup EFEOS, ktoré sa podarilo zabodovať aj v súťaži Telekom Innovation Contest 2014 a stal sa napokon jej víťazom. Druhým z troch najúspešnejších startupov je startup Vizualizačky.sk. Ten sa stal víťazom Študentskej podnikateľskej ceny 2014 a postúpil aj na celosvetovú súťaž Global Student Entrepreneur Awards 2015, ktorá sa konala vo Washingtone. Tým tretín najúspešnejším startupom, ktorý vyšiel z košického startup centra, je startup CropTech. Ten netreba nijak špeciálne predstavovať, keďže je asi najznámejším z týchto troch. CropTech sa môže pochváliť tým, že v roku 2014 sa stal víťazom StartupAwards.SK 2014 v kategórii Society a v marci tohto roka získal od Neulogy Ventures seed investíciu vo výške 250 000 eur.

 

„Významným úspechom bolo podpísanie zmluvy o spolupráci s jedným z najvýznamnejších švédskych inkubátorov LEAD, v rámci ktorej LEAD bude koordinovať metodicky prácu Startup centra a technologického inkubátora v rámci Univerzitného vedeckého parku,“ prezradila Valentová.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá