Letenku do raja dovolenkárov si teraz kúpiš za menej ako dobrú večeru, píše Lucia Jesenská

  • NAKA dnes zasahuje vo viacerých krajoch
  • Wilderoben oznámila zisk veľkej certifikácie
  • Cesta do Španielska teraz stojí len pár eur
  • NAKA dnes zasahuje vo viacerých krajoch
  • Wilderoben oznámila zisk veľkej certifikácie
  • Cesta do Španielska teraz stojí len pár eur

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité z aktuálneho diania za posledných 24 hodín a všetko, čo by si nemal prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Obrovská akcia NAKA: Elitní policajti mali obviniť šéfa Tiposu, zasahujú vo viacerých krajoch
  • Slovenská značka zvýšila zisk o vyše 400 %. Ako jediná získala svetovú certifikáciu
  • V piatok odletíš, v pondelok si späť. Tento víkend na pláži ťa bude stáť menej ako tankovanie

NAKA zasahuje

Daždivý štvrtok sa nesie v znamení viacerých zásahov Národnej kriminálnej agentúry. Tá dnes totiž nezasahuje len v jednom meste, ale dokonca vo viacerých krajoch Slovenska.

Tentokrát svoju pozornosť upriamili na daňové podvody, ktoré sú spojené s obchodovaním s pohonnými hmotami. Tie sú v posledných týždňoch veľkou témou nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách.

Polícia o svojich zásahoch informovala na sociálnej sieti: „Môžeme potvrdiť, že policajti NAKA vykonávajú dnes od skorých ranných hodín vo viacerých krajoch v rámci Slovenka zaisťovacie úkony s cieľom zadokumentovať rozsiahlu závažnú ekonomickú trestnú činnosť.“

Ako však ozrejmili, pre aktuálne vykonávané úkony trestného konanie zatiaľ nemôžu poskytnúť akékoľvek bližšie informácie. Je to práve z toho dôvodu, aby zabránili mareniu alebo sťaženiu vyšetrovania.

Portál Aktuality.sk však informoval, že NAKA obvinila šéfa Tiposu Mareka Kaňku. Približujú, že Kaňka ešte pred vstupom do verejnej funkcie pôsobil v súkromnom biznise s pohonnými hmotami. Presnejšie malo ísť o spoločnosť Olivia group.

Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR na sociálnej sieti ozrejmil, že vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie voči 31 osobám. Ak sa chceš dozvedieť viac, prečítaj si náš článok.

Značka, ktorá pomáha

Ak si milovníkom športu a prírody, možno ti niečo hovorí značka Wilderoben. Aj napriek tomu, že to tak na prvý pohľad nevyzerá, ide o slovenskú značku, ktorá predáva športové vybavenie od rôznych značiek.

Nejde však o hocijaké značky. Každý kúsok, ktorý Wilderoben zastreší, musí byť v súlade so životným prostredím a nie na jeho úkor. A čo viac, táto značka spolupracuje s lesoochranárskym zoskupením VLK.

Wilderoben totiž venuje 1 % z každého predaného produktu práve tomuto zoskupeniu VLK. Touto spoluprácou chcú aktívne prispievať k ochrane prirodzených lesov a pomáhať ďalej rozširovať chránené prírodné rezervácie na Slovensku.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ECO Outdoor Store (@wilderoben)

Značke Wilderoben sa však podarilo niečo ďalšie. Po ôsmich mesiacoch certifikačného procesu získali ako prvá slovenská firma certifikáciu B Corp. Aj vďaka tomu sa zaradili medzi svetovo známe firmy ako Patagonia, Ben&Jerry’s, Veja či The Body Shop. 

Okrem toho pomohli aj Slovensku, ktoré sa teraz nachádza na mape udržateľných podnikov vo svete. B Corp však nie je len o predaji udržateľných značiek.

Ide o najprísnejšie hodnotené osvedčenie, ktoré spoločnostiam udeľuje globálna nezisková organizácia B Lab. Jej pobočky nájdeš v Spojených štátoch amerických, Európe, Južnej Amerike, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande.

Získanie a udržanie certifikácie nie je jednoduché. Jednotlivé spoločnosti musia získať minimálny počet bodov v online hodnotení „sociálnej a environmentálnej výkonnosti“.

Ak sa to firme podarí, znamená to, že spĺňa nielen vysoké štandardy overeného výkonu, ale taktiež zodpovedne a transparentne uvádza faktory ako zamestnanecké benefity či príspevky na charitu.

Viac o značke Wilderoben si prečítaš v našom článku. Dozvieš sa aj to, ako sa pohybovali jej tržby v posledných rokoch.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ECO Outdoor Store (@wilderoben)

Víkend pri mori

Máš voľný víkend a chcel by si ho stráviť na pláži s drinkom v ruke? Žiadny problém – stačí ti kúpiť letenku, nájsť ubytovanie a môžeš vyraziť. Výhodou je, že ti na to stačí len pár eur.

Španielsko je letnou destináciou, ktorú každoročne navštívi veľké množstvo Slovákov. Niektoré oblasti sú počas júna, júla a augusta preplnené turistami, no Pyrenejský polostrov je dostatočné veľký na to, aby si si svoju dovolenku vychutnal v pokoji.

španielsko more
zdroj: Unsplash/Faisal M

Ak chceš zažiť naozajstnú atmosféru Španielska, môžeš sa inšpirovať aj tým, kam jazdia domáci. Jedným z takých miest je Santander. Jeho najväčšou atrakciou sú nádherné pláže.

Najznámejšia je El Sardinero a nájdeš tu jednu z najkrajších promenád Španielska. Ak ťa však láka aj mestský život, mesto ti ponúka kasína a veľké množstvo reštaurácií, kde môžeš ochutnať lokálne špeciality.

Výnimočné sú rybárske reštaurácie, v ktorých ti na stôl naservírujú čerstvé plody mora. Tým najvychýrenejším podnikom, kde zažiješ gastronomický zážitok, je reštaurácia Marucho.

Santander Španielsko
zdroj: Unsplash/Willian Justen de Vasconcellos

Ak ťa však láka ozajstný rybársky zážitok, môžeš sa skúsiť s miestnymi rybármi dohodnúť, aby ťa vzali na lov. V tomto prípade by si však mal vedieť aspoň trochu po španielsky, pretože angličtina nie je ich silnou stránkou.

Výhodou tohto mesta je to, že ho môžeš spoznávať z rôznych uhlov. V Santanderi sú spoločnosti, ktoré ti ponúknu prehliadku zálivu, no okolie môžeš spoznať aj na vyhliadkovom autobuse či v turistickom vlaku.

Zaujímavá je aj lanovka del Río de la Pila, vďaka ktorej zažiješ jedinečný pohľad na mestské centrum. Možností je neúrekom a je len na tebe, čo si zvolíš.

Ak ťa zaujíma, koľko stojí letenka, prečítaj si náš článok. Pripravili sme si pre teba aj zhrnutie výhodných ubytovaní.

Dnešné správy, ktoré by nemali ujsť tvojej pozornosti:

Zdroj: Aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá