Levy aj tigre sú Zuzaninými domácimi miláčikmi. Známy bratislavský podnik utrpel veľké straty, hľadá nového majiteľa (NEWSLETTER)

  • Omikron valcuje celé Slovensko a čísla extrémne stúpli
  • Slovenka emigrovala do USA ešte pred pádom komunizmu a dnes prevádzkuje unikátnu rezerváciu pre všetky zvieratá bez domova
  • Známy bratislavský pivovar/reštaurácia čelí ohromujúcej strate a je na predaj
IG/zuzanakukol, IG/mestianske_pivovary
  • Omikron valcuje celé Slovensko a čísla extrémne stúpli
  • Slovenka emigrovala do USA ešte pred pádom komunizmu a dnes prevádzkuje unikátnu rezerváciu pre všetky zvieratá bez domova
  • Známy bratislavský pivovar/reštaurácia čelí ohromujúcej strate a je na predaj

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy: 

  • Omikron berie Slovensko útokom. Za včerajší deň laboratóriá zaznamenali skokový nárast.
  • Do USA emigrovala pred pádom komunizmu. V Nevade dnes prevádzkuje unikátnu rezerváciu pre všetky zvieratá bez domova.
  • Obľúbená reštaurácia/pivovar v centre Bratislavy je na predaj. Bratislavský Meštiansky Pivovar sa prepadol do ochromujúcej straty. 

Skokový nárast

Hoci v niektorých krajinách už vlna omikron skončila, na Slovensku sa v týchto dňoch ukazuje v plnej sile. Potvrdzujú to vysoké počty nových pozitívne testovaných ľudí. Za včerajší deň odhalili PCR testy 13 840 pozitívnych.

Pre svoje rýchle šírenie sa omikron stáva dominantným variantom po celej krajine. Strojnásobenie počtu nových prípadov evidujú až v 14 okresoch. Najhoršia situácia je v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Stropkov a Dunajská Streda. Nápor na nemocnice však minister Vladimír Lengvarský zatiaľ neeviduje.

Analytici z Dát bez pátosu informovali, že Slovensko v počte hospitalizovaných, osôb na pľúcnych ventiláciách aj deltových úmrtiach klesá. „Bude to rýchle a zvládneme to,“ uzavreli.

Zdravotnícke zariadenia sa aktuálne pripravujú na tlak v testovaní a aj na prípravu triážnych stanov. „Sme pripravení na to, čo nás čaká, naše prognózy sa napĺňajú,“ dodal Lengvarský.

Opäť sa otvára téma povinného očkovania. Premiér Heger objasnil, že zatiaľ potrebujeme počkať na to, ako sa prejaví omikron na Slovensku najmä v súvislosti s nemocnicami.

„Je kľúčové počkať si, ako odznie omikron, vyhodnotiť dáta a podľa toho určiť, akú imunitnú úroveň máme v populácii. Ak sa objaví variant, ktorý by mohol opäť dostávať ľudí do nemocníc, môžeme uvažovať o povinnom očkovaní,“ uviedol premiér Eduard Heger.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá