Alexandra vďaka experimentom vytvorila skvelú značku prírodnej kozmetiky budúcnosti

  • 34-ročná Slovenka vlastní Alexír
  • Jej prírodná kozmetika slúži ako najlepšia náhrada súčasnej prefabrikovanej kozmetiky
alo
facebook.com/alexir
  • 34-ročná Slovenka vlastní Alexír
  • Jej prírodná kozmetika slúži ako najlepšia náhrada súčasnej prefabrikovanej kozmetiky

Čoraz viac ľudí začína upúšťať od využívania komerčnej kozmetiky, ktorá vydrží niekoľko rokov, neprirodzene vonia a nekazí sa. K tomu všetkému sa pridáva reklama, ktorá nás presviedča, že zhluk chemikálií je to pravé pre naše telo a zbaví nás vrások za pár týždňov.

Alex zázraky na počkanie nesľubuje, ale verí, že sa ľudia sami presvedčia, že prírodné a kvalitné produkty nášmu telu bohato stačia. K osvete týkajúcej sa náhrady chemickej kozmetiky tou prírodnou sa snaží prispieť aj cez vlastnú značku Alexír.

“Vlastnú kozmetiku som si začala vyrábať hlavne preto, lebo už dávno som zistila, že používanie čistých olejov a masiel dáva mojej pleti oveľa viac ako ktorékoľvek komerčné krémy, ktoré nepoužívam už asi 15 rokov. Najprv som používala len čisté oleje. Keďže zbožňujem naozaj všetky a nikdy som si nevedela vybrať, ktorý je najlepší, používala som každý deň iný,” popisuje svoje začiatky Alex vo svojom blogu. 

Neskôr Alexandra  začala využívať aj maslá, ktoré sa rozhodla navzájom kombinovať, pridávala k nim vitamíny a iné prospešné látky, aby boli čo možno najkomplexnejšie. Do finálnej podoby sa Alexír dostal za posledné 2 roky a konečným výsledok stojí za to.

“Keďže ma naozaj veľmi teší „variť“ krémy, som rada, že ma moja kamarátka Zdenka dotiahla do toho, aby sme založili firmu a začali ich predávať. Hlavne keď naozaj slušná vzorka mojich kamarátok, kolegýň, babičiek a mamičiek, bola s Alexírom spokojná,” hovorí Alex.

Základom každého produktu lokálnej značky Alexír sú kvalitné prírodné oleje a maslá. V každom kréme je kombinácia tých podľa Alexandri najúčinnejších zložiek pre daný typ pleti. Taktiež do každého z nich pridávam ešte včelí vosk, vitamín E a C, panthenol, koenzým Q10 a rastlinný glycerín. Na slovenskom trhu sa objavilo už niekoľko značiek, ktoré ponúkajú prírodnú kozmetiku. Avšak v praxi to nefunguje tak, že si môžeš doma začať len tak miešať mydielka a ponúkať ich na trhu zákazníkom.

Každá kozmetika, ktorá sa chce legálne dostať na slovenský trh, dnes musí podstúpiť rôzne testy, napríklad testy mikrobiológie či testy na ťažké kovy a podobne. Alexandrine výrobky prešli všetkými potrebnými testami, spĺňajú všetky potrebné ISO normy a sú registrované aj na CPNP (Cosmetic products notification portal).

Keďže dnešná legislatíva neumožňuje podobné produkty vyrábať doma (čo je dobre, pretože by to robil každý), máme k dispozícii dielničku, ktorá spĺňa všetky normy schválené hygienou na výrobu kozmetiky, “ dodáva Alex. Ak aj tebe zaujíma, ako nahradiť krémy plné E-čiek, niečim prírodným a zároveň účinným, určite si pozri ponuku slovenskej značky Alexír. Určite si tu nájdeš pre seba to pravé.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech