IKEA sa spojila s NASA a predstavila produkty inšpirované vesmírnym životom

  • IKEA je zárukou kvality a naozaj nízkej ceny, vďaka čomu ju milujú na celom svete.
  • Ich popularita im umožňuje kolaboráciu s tými najvýznamnejšími na trhu, a inak tomu nie je ani tak.
  • Nábytok inšpirovaný životom vo vesmíre sme tu ešte nemali, no IKEA sa nebála ani takéhoto kroku.
designboom.com
  • IKEA je zárukou kvality a naozaj nízkej ceny, vďaka čomu ju milujú na celom svete.
  • Ich popularita im umožňuje kolaboráciu s tými najvýznamnejšími na trhu, a inak tomu nie je ani tak.
  • Nábytok inšpirovaný životom vo vesmíre sme tu ešte nemali, no IKEA sa nebála ani takéhoto kroku.

Spolupráca s tými najkvalitnejšími značkami a osobami nie je IKEI vôbec cudzia, no najnovšie odhalenie kolekcie RUMITID, ktorá svoju inšpiráciu čerpá priamo od NASA, môže byť pre IKEU jednou z najpôsobivejších a najodvážnejších spoluprác vôbec.

Kolekcia je určená predovšetkým pre obyvateľov miest a cieľom je vyriešiť problémy, ktoré sú spojené s bývaním s malými rozmermi a priestorom. Dizajnéri čerpali inšpiráciu z vesmírneho života a jeden z piatich dizajnérov, ktorý na tejto kolekcii pracuje, Siri Skillgate uviedol:

„Chceme sa učiť z extrémych variánt a spojiť ich späť so Zemou a to so zameraním na urbanizáciu a bývanie v obydliach s malými rozmermi. Napríklad v Tokiu je výstavby nových budov doslova vkladanie príbytkov do malých priestorov, ktoré sú ako stvorené pre modularitu a mobilitu. Cítili sme veľkú inšpiráciu v kapsulovách hoteloch, a to najmä ak ide o skladovanie a úložný priestor.“

S dôrazom na budúcnosť a ekológiu nevzniká počas výrobných procesov takmer žiadny odpad a aj vďaka tomu sú udržateľné jednak pre životné prostredie ale aj pre tvoj malý domček resp. byt. Od čističov vzduchu až po terária sú hnacím motorom každého produktu z kolekcie predovšetkým modularita a mobilita.

Predstavenie kolekcie prebehne v štyroch etapách orientované na vodu, čas, priestor a vzduch. Na tie si však ešte budeme musieť počkať, pretože prvá etapa je naplánovaná až na rok 2020. Každá z predajných etáp bude spustená len na obmedzený čas, a tak by si sa mal v prípade záujmu poponáhľať, aj keď ešte potrvá, kým sa kolekcia dostane na trh.

Pozri si detailnejší prehľad toho, čo všetko RUMTID kolekcia prinesie:

  1. Čističe vzduchu

Život v meste zo sebou prináša mnoho výhod, no bohužiaľ aj niekoľko negatív. Jedným z nich je vyššie alebo nižšie znečistenie vzduchu. So šikovným čističom vzduchu od IKEI nebudeš musieť ubrať z nárokov na estetiku v prípade, ak budeš chcieť dýchať čistý vzduch. Tento čistič vzduchu rieši problém, keď je ľudský organizmus vystavený toxínom, zároveň šetrí priestor a vyzerá dobre.

  1. Svietidlo

Toto zlaté podlahové svietidlo bude vyrobené z veľmi krehkých materiálov, ktoré, hoci sú kompaktné, rozjasnia celý priestor interiéru.

  1. Mini záhradka (terárium)

Toto futuristické terárium je navrhnuté tak, aby pôsobilo čo najelegantnejšie ale zároveň bolo užitočné. To sa dizajnérom podarilo vďaka elegantnému sklenenému krytu, ktorý zabezpečuje prienik slnečného svetla pre rast tvojej rastliny.

  1. Pospájateľné trúbky

Tieto rúrky sú navrhnuté tak, aby si ich majiteľ vedel kombinovať rôznymi spôsobmi a vybudoval si tak vlastný a jedinečný nábytok vrátane pohoviek, stolov alebo postelí. Sú síce duté, no vďaka tomu sú extra ľahké, multifunkčné ale zároveň pevné a odolné.

zdroj: elledecor.com; designboom.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech