Inšpiráciu našiel v indickej kuchyni. 28-ročný Gábor preniesol všetko umenie na Slovensko

  • Produkty z dielne I Can Spice ti doslova ochutia život
  • Slovenská značka plná farieb združuje koreniny z celého sveta
spa
archív: I Can Spice
  • Produkty z dielne I Can Spice ti doslova ochutia život
  • Slovenská značka plná farieb združuje koreniny z celého sveta

Za značkou I Can Spice stojí človek, ktorý rád experimentuje v kuchyni a ktorý sa vždy snaží prekvapiť svojich známych s novými kulinárskymi zážitkami. Volá sa Gábor Bordács, má 28 rokov a pochádzam z južnej časti Slovenska – z Komárna. S gastronómiou ako takou počas štúdia dokonca nebol vôbec v kontakte.

Gábor je totiž vyštudovaný ekonóm, avšak je pravda, že ako 9-ročný každú sobotu pripravoval praženicu pre celú rodinu, no šéfkuchárom sa aj tak nestal. Svojich blízkych však hocikedy prekvapí nejakou špeciálnou večerou, nakoľko gatstronómia je jeho veľkým koníčkom. Aj preto sa rozhodol v tejto oblasti podnikať a založil vlastnú značku korenín I Can Spice.

“Prvotný impulz na založenie značky sa formoval práve v Indii. kde sme boli pozvaní na svadbu našich známych. Ohromila nás tá originálna indická kuchyňa, tie jedlá plné nových, nečakaných vôní a chutí. Po príchode domov nám tie chute chýbali. Prišli sme na to, ako málo korenín poznáme a používame v každodennom živote. Vtedy sme si uvedomili, že tá indická cesta nám okrem zábavy priniesla aj nový korenistý smer do života,” opisuje Gábor pre Startitup.

V rámci značky I Can Spice sa kladie veľký dôraz na to, aby boli koreniny bez pridaných konzervačných látok a aby vždy boli GMO free. Väčšina týchto korenín pritom pochádza z organického hospodárstva. Spolu s tímom sa Gábor snaží priniesť do ponuky aj zaujímavosti, ako sú napríklad jedlé kvety či výnimočný výber solí. Koreniny pochádzajú z každého kúta sveta, od Indie, až po Mexiko.

Pri snahe o jedinečnosť sa tvorcovia značky snažili ich koreniny zabaliť aj do veľmi vkusných boxov. Odvážnosť a praktickosť boli pri navrhovaní balení ich hlavným krédom. Sú to teda boxy, ktoré chránia koreniny pred svetlom a zároveň sa ľahko skladujú aj po otvorení. V neposlednom rade patria k ozdobám každého kuchyne. „Dizajn vznikol na základe našich snov, predstáv a nápadov. Za realizáciu môžeme ďakovať budapeštianskej firme DEKORATIO DESIGN.“  

“Moja mamina bola vždy tá, ktorá doma experimetovala a snažila sa priniesť vždy niečo nové na tanier. Aj my v I CAN SPICE veríme, že práve nové veci a zážitky nás posúvajú dopredu. V každom z nás je tá jedinečnosť, môžeme vytvoriť čokoľvek, či už v kuchyni, alebo v živote. Vymýšľajme nové recepty, skúsme niečo netradičné, vytvorme si vlastný recept s dobrými koreninami, experimentujme,” objasňuje filozofiu značky Gábor.

V ponuke I Can Spice sa dnes nachádza viac ako 100 produktov. Všetky ich nájdeš na ich stránke icanspice.sk. Tím I Can Spice má veľké vízie aj do budúcna.

“Do budúcnosti by sme určite chceli  rozšíriť škálu produktov a priniesť viac exotických korenín. Pripravujeme aj novinky, ako sú vlastné koreninové mixy, ktoré nebudú vôbec tradičné. Čo by ste si povedali na koreninový mix do ranného smoothie? Máme kopu nápadov, len musíme ďalej skúšať, experimentovať a určite sa nám podarí “navariť” niečo dobré,” dodáva Gábor.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech