Toto je pizzéria, v ktorej si pizzu vyskladáš priamo v aplikácii. Slováci predstavili jedinečný koncept

  • V Petržalke vznikol projekt s veľkým potenciálom v gastro biznise
  • Stojí za ním programátor a tatér
  • Svoju pizzu môžeš konečne dotiahnuť do dokonalosti
cestocover
pexels.com/smart.pizza
  • V Petržalke vznikol projekt s veľkým potenciálom v gastro biznise
  • Stojí za ním programátor a tatér
  • Svoju pizzu môžeš konečne dotiahnuť do dokonalosti

Viktor Bukovčan a Jaroslav Mockovčiak, to sú mená podnikateľov stojacich za novým konceptom pizzérie obohatenej o aplikáciu, vďaka ktorej si môžeš vytvoriť pizzu podľa vlastných predstáv. Aj napriek tomu, že Jaro robil programátora CNC strojov a Viktor dodnes pôsobí v tatérskom štúdiu, ich cesty sa stretli na poli gastronómie.

Ako to už chodí aj títo dvaja kamaráti dlhšiu dobu premýšľali nad rôznymi podnikateľskými nápadmi. Kľúčový impulz však prišiel asi len pred rokom v jednej z bratislavských pizzérií.

Vtedy sme si uvedomili, aké ťažké je vyhovieť požiadavkám zákazníkov, keďže každý si predstavuje ideálnu pizzu trochu inak.Takže projekt Smart Pizza vlastne prišiel ako odpoveď na našu otázku a zároveň sa nám nápad zapáčil natoľko, že sme na ňom v podstate ihneď začali pracovať,vyjadrili sa zakladatelia Smart Pizza pre Startitup.

Duo kamarátov chcelo najskôr vytvoriť len akýsi objednávkový systém pre pizzérie, pomocou ktorého si ľudia budú môcť vyskladať pizzu podľa svojej chuti. Tento systém navrhli tak, aby sa s ním ľahko pracovalo a bol zaujímavý pre zákazníkov. Až časom, keď sa dali veci reálne do pohybu, prišlo rozhodnutie otvoriť si aj vlastnú pizzériu.

Avšak vstúpiť v dnešnej dobe na trh preplnený pizza cestom s ďalšou prevádzkou pizzérie, chce naozaj jedinečný nápad, premyslený plán a skvelé prevedenie. Samozrejme obavy boli, ale mali sme šťastie a náhodou sme pri hľadaní priestoru natrafili na ľudí z Regal Burger, ktorí nám dali veľa informácii, pomohli nám s rozbehom, zariadením prevádzky a aktívne prispievajú užitočnými radami.

V konečnom dôsledku tak začali pracovať na dvoch projektoch súčasne. Na prevádzke a na objednávkovom systéme. Objednávkový systém je dnes úplnou prioritou a stále ho zdokonaľujú. Prvá etapa je úspešne dokončená, systém funguje a naplno sa využíva na prevádzke v Petržalke.

Dnes môžeme povedať, že ide o úplne prvú pizzeriu, ktorá ľudom ponúka možnosť vyskladať si vlastnú pizzu doslova od základu. Nielenže si môžeš vybrať suroviny, ktoré chceš, ale aj ich presné množstvá.

To všetko sa dá spraviť pomocou šikovnej aplikácie pre Android a iOS. Celý proces tvorby je sprevádzaný realistickým grafickým vyobrazením vyskladávanej pizze. Toto je pritom iba úplne prvá verzia, do budúcna je v pláne veľa vylepšení, ktoré si však vyžadujú ďalšie investície.

Myslím, že nikde inde neexistuje podobný systém, ktorý ponúka až takéto možnosti. Pri vývoji spolupracujeme s firmou, ktorá sa priamo špecializuje na mobilné aplikácie. Celú špecifikáciu sme navrhli v spolupráci s programátormi z firmy Develogy s.r.o., ktorí nám taktiež veľa poradili a pomáhajú nám s optimalizáciou a ďalším vývojom systému.

Realizácia takéhoto projektu si vyžaduje aj značné investície. Štartovací budget tvorili našetrené peniaze zakladateľov a úver. „Prvotná investícia predstavovala približne 40 000 €,  z toho vývoj appky a systému vyšiel zhruba na polovicu a ďalšia polovica bola prevádzka.

Aby sa však pohodlne vošli aj do ich stanoveného rozpočtu, museli spraviť veľa kompromisov a v podstate dať do appky iba tie najpodstatnejšie funkcie potrebné na fungovanie. Do budúcna je v pláne ďalší vývoj a veľa vylepšení, ktoré celý projekt posunú do ďalšej etapy, v ktorej chcú systém už rozšíriť aj do iných prevádzok.

Toto si ale vyžaduje nemalú investíciu a momentálne sme v štádiu hľadania investorov, ktorí by projekt finančne podporili. Sme pripravení do toho vložiť všetko, pretože vidíme, že ľudia o to majú záujem a systém má už teraz svojich používateľov, ktorí si objednávajú a každým dňom pribúdajú ďalší.

Aj keď dnes tvorcovia vidia v projekte veľký potenciál, samotná návratnosť investície vo veľkej miere záleží na tom, kedy sa im podarí posunúť biznis aj mimo ich súčasnú prevádzku. To je jediné, čo nás limituje,  pretože s jednou prevádzkou sa dá dostať len na istú úroveň a potom už nestačia kapacity, dodávajú zakladatelia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech