V Petržalke vyrastie kľúčová stavba, ktorá rozhodne poteší Bratislavčanov

  • Obyvatelia Petržalky majú už čoskoro parkovať o niečo jednoduchšie
  • V srdci obytného sídliska na Vavilovej bude stáť parkovací dom
  • V lokalite by tak malo pribudnúť asi 176 parkovacích miest
  • Obyvatelia Petržalky majú už čoskoro parkovať o niečo jednoduchšie
  • V srdci obytného sídliska na Vavilovej bude stáť parkovací dom
  • V lokalite by tak malo pribudnúť asi 176 parkovacích miest

S nedostatkom parkovacích miest a nadbytkom áut bojuje celá Bratislava. Problém je zrejme najhorší v najbližšom centre mesta, no ani v Petržalke to nie je med lízať. Zaparkovať na parkoviskách s absolútne nepostačujúcou kapacitou je každodenný problém mnohých Petržalčanov. Táto mestská časť však teraz dostane drobnú záplatu v podobe nového garážového domu.

Stavba má vyrásť v srdci obytného sídliska na Vavilovej ulici blízko električkovej zastávky Farského. Vďaka výhodnej polohe má byť dobre dostupná aj z okolitých obytných jednotiek. Za projektom stojí spoločnosť V-arms, pričom toto je jej prvý projekt podobného druhu. Spoločnosť predstavila svoj zámer už v roku 2016, no na dlhý čas sa odmlčala. Nový vietor do plachiet projekt dostal s nedávno schváleným územným povolením, o čom informoval portál reality.etrend.sk.

Za ten čas však nastali isté zmeny v pláne projektu, ktorý pôvodne počítal s vybudovaním piatich podlaží a 72 voľných a 171 uzamykateľných parkovacích miest. Po novom bude mať garážový dom 4 nadzemné a jedno podzemné podlažie a vybuduje 243 parkovacích miest. Doteraz na parcele bolo klasické parkovisko s kapacitou len 67 miest, čo bolo pre obyvateľov okolitých 8- až 12-poschodových panelákov absolútne nepostačujúce.

„Bezstarostné, maximálne bezpečné a pohodlné parkovanie v lone vášho domova v kombinácii s modernou environmentálnou architektúrou a vysokým technickým štandardom,“ tak znie oficiálny popis k projektu na stránke spoločnosti. Medzi lákadlá projektu patrí aj moderná zelená strecha plná zelene, ktorá je trendom v mestskej architektúre.

Už teraz je jasné, že projekt tohto druhu síce nevyrieši zúfalú dopravnú situáciu v Bratislave a problém s parkovaním, no minimálne obyvateľom domov v blízkosti Vavilovej zjednoduší život. Možno tiež bude inšpiráciou pre ďalšie podobné riešenia parkovania, ktoré sú riešenie s ohľadom na vysokú efektivitu a majú nízke priestorové nároky.

Zdroj: Varms.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech