LumaFit: Váš sexi osobný tréner

  • Dublinská spoločnosť LumaFit v týchto dňoch predstavila svoj moderný bluetooth fitness tracker. Tento gadget dokáže zlepšiť aj vaše športové výkony.
image_1394573414.jpeg
  • Dublinská spoločnosť LumaFit v týchto dňoch predstavila svoj moderný bluetooth fitness tracker. Tento gadget dokáže zlepšiť aj vaše športové výkony.

 Vyzerá to tak, že dnešná doba nesmierne praje zariadeniam zameraným na cvičenie a zlepšovanie športových výkonov. Posledné roky sme boli svedkami niekoľkých zariadení ako Nike FuelBand, Fitbit a Jawbone, ktoré boli uvedené na trh zároveň s množstvom mobilných aplikácií zameriavajúcich sa na meranie športových výkonov.

LumaFit predstavuje toto zariadenie ako prvé svojho druhu. Má za cieľ stať sa vašim osobným trénerom, ktorý nielen meria vaše výkony a tlak, ale zároveň vám aj poradí, či precvičujete tak, ako máte.

Toto sú síce veci, o ktorých sme už počuli a dokážu ich aj iné zariadenia, no LumaFit vie ešte niečo naviac. Vie byť aj relaxačným trénerom, ktorý udržuje vašu myseľ silnú a zdravú. LumaFit Zen aplikácia sprevádza užívateľa aj relaxačným dýchaním a vizuálne zobrazuje odbúravanie vášho stresu. Na rozdiel od väčšiny podobných zariadení, ktoré sa nosia na zápästí ruky, LumaFit má klipsňu, ktorou si ho pripevníte k uchu. Senzor tak môže mapovať pohyb hlavy a tep srdca.

Že by skutočne osobný tréner?

Ak zadáte do aplikácie, že práve robíte drepy, tak vám sama ukáže ako hlboko ich máte robiť. Samozrejme, že aplikácia nenahradí kvality trénera z fitness centra. Postará sa však aspoň o kvalifikovanejší zdroj informácií, než ponúkajú ostatné aplikácie. Pričom tieto informácie sú založené na relevantných údajoch.

LumaFit založil Darran Hughes a pôvodne vznikla z Darrenovej predošlej spoločnosti Zinc Software zameravajúcej sa na „biofeedback“. Tú zrušil koncom roka 2013 a stihol ňou získať  úctyhodných €650,000 od Kernel Capital. Zariadenie LumaFit sa ešte na trhu nepredáva, no jeho spustenie sa očakáva v najbližších týždňoch. Dúfajme, že LumaFitu sa bude dariť o trochu lepšie ako Darrenovej bývalej spoločnosti Zinc Software.

Zdroj: lumafit.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK