Macbooky budú mať od 2018 E Ink klávesnicu

  • Toto je jedna z konšpiračných teórií, ktorým sa dá ťažko uveriť. Či?
maxresdefault
  • Toto je jedna z konšpiračných teórií, ktorým sa dá ťažko uveriť. Či?

Apple údajne plánuje dať do nových Macbookov v roku 2018 nový druh klávesníc. Mali by to pravdepodobne byť E Ink klávesnice, čiže klávesnice s displejom, ktorý vyzerá ako atrament. Podľa nových informácií od The Wall Street Journal, výrobca iPhonov spolupracuje s Austrálskym startupom s menom Sonder. Sonder by mal do konca roka predstaviť svetu novú bluetooth E-Ink klávesnicu. Tieto špeciálne klávesnice nezobrazujú iba QWERTZ znaky, na aké sme boli doteraz zvyknutí. Tieto klávesnice môžu byť využité na zobrazenie rôznych iných znakov, abecied alebo skratiek pre softvér ako je napríklad Photoshop, ale aj mnohé iné.

desktop121

Foto: sonderdesign.com

Avšak vierohodnosť týchto povestí nie je jasná. Wall Street Journal cituje anonymné zdroje a „zoznamuje nás s plánmi“ v odkazoch na nedávny článok v The Guardian, v ktorom tvrdí, že Apple je v súčasnej dobe v kontakte so Sonderom a s cieľom ich skúpiť. Wall Street Journal ďalej hovorí, že Tim Cook sa na nedávnej akcii v Číne stretol s výkonným riaditeľom Sonderu – Franciscom Serra-Martinsom. Startup Sonder túto informáciu vyvrátil, ale nevyvrátili, že ich riaditeľ na tej akcii bol.

The Guardan ďalej hovorí o zmazanom obrázku tejto novej klávestnice. Apple by malo pravdepodobne vlastniť a skúmať tento nový spôsob kláves. Bližšie špecifikácie zatiaľ hovoria o podsvietení a zobrazovaní E Ink displeja na každom klávese. Ževraj práve tento druh klávesnice bol videný na akcii v tech inkubátore organizácie Foxconn. Foxconn je výrobný partner Apple a podľa Wall Street Journal aj čoskorý investor do startupu Sonder.

Ako uvádza The Guadian, toto by bol znovu krok Apple, ktorý by naša spoločnosť označila za nepopulárny, ale časom by sa stal novým štandardom medzi klávesnicami. Dynamické klávesnice, ktoré menia znaky na displeji sú už dnešným štandardom v smartfónoch, táto technológia, by sa ale mala preniesť aj na počítače a notebooky.

maxresdefault

foto: mashable.com

Časom teda sami uvidíme, či to sú len klamlivé informácie z rôznych zdrojov alebo očakávaná novinka, ktorá nám uľahčí prácu na počítačoch.

Zdroj článku: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: mashable.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK