Malý Alex so spinálnou atrofiou konečne dostane liečbu, na ktorú sa mu ľudia zložili

  • Poisťovňa Dôvera prispela na liečenie malého Alexa sumou pol milióna eur a preplatí mu aj náklady na presun do Budapešti
  • Alex trpí zriedkavou chorobou a zachrániť ho môže najdrahší liek na svete
BeFunky-collage (42)
Reprofoto/Instagram.com/Alex_sma_bojovnik
  • Poisťovňa Dôvera prispela na liečenie malého Alexa sumou pol milióna eur a preplatí mu aj náklady na presun do Budapešti
  • Alex trpí zriedkavou chorobou a zachrániť ho môže najdrahší liek na svete

Na liečbu pre Alexa so spinálnou svalovou atrofiou sa zbierali ľudia na celkom Slovensku, no ešte donedávna mu chýbala značná suma na to, aby mu podali život zachraňujúci liek. Ten však musí dostať len do určitého veku, inak by bola všetka snaha márna. Dnes je ale jasné, že vážne chorý chlapec bude môcť podstúpiť liečbu. Poisťovňa Dôvera mu na ňu prispeje sumou 500 000 eur.

Dobrých správ dnes nepočúvame až tak veľa, preto sme radi, že spolu s rodičmi nášho poistenca Alexa vám môžeme jednu…

Gepostet von Dôvera zdravotná poisťovňa am Donnerstag, 9. April 2020

Poisťovňa na Facebooku oznámila, že Alexovi prispeje aj na hospitalizáciu pri podaní lieku v nemocnici v Budapešti.

Ochorenie, ktorým Alex trpí sa nazýva spinálna svalová atrofia. Je to zriedkavé vrodené ochorenie, pri ktorom pacientovi postupne ubúda svalstvo. Pacient časom stráca schopnosť pohybovať sa, neskôr aj prehĺtať a dýchať. V Alexovom prípade by k tomu mohlo dôjsť už v jeho dvoch rokoch.

Alexovi sa začalo ochorenie prejavovať, keď mal iba päť mesiacov. Bostonská nemocnica však ponúkla Alexovi nádej v podobe lieku, ktorý však musí dostať do júla 2020, inak nebude možné priebeh choroby zvrátiť. Liek Zolgensma však stojí 2,1 milióna dolárov a tak Alexovi rodičia spravili zbierku, do ktorej sa zapojili tisíce ľudí na Slovensku a vyzbierali státisíce eur.

Stále to však nebolo dosť, no poisťovňa Dôvera prišla s finančným darom doslova päť minút pred dvanástou. Alex teda môže podstúpiť liečbu najdrahším liekom na svete, ktorý mu však zachráni život.

Výzva na sociálnych sieťach sa týkala až štyroch malých bojovníkov s ochorením SMA. Najstarší z nich, Riško, už liečbu podstúpil.

View this post on Instagram

Kamošiiiii ❤️❤️❤️ Už ste to počuli? Moja poisťovňa Dôvera mi doplatí peniažky na drahý liečik, ku tým, čo ste mi VY vyzbierali a uhradí aj náklady spojené s liečbou v Budapešti 🥰🥰🥰 Kamoši viete čo to znamená? Že KONEČNE, konečne dostanem svoj vytúžený liečik a verím, že sa budem mať lepšie! 🙏🙏🙏 Chcel by som sa aj s mojou mamkou, ockom a sestričkou Diankou z celého srdca poďakovať poisťovni Dôvera, že ma nenechala napospas osudu, vláde SR za udelenie výnimky na to aby poisťovňa mohla doplatiť za neregistrovaný liek, všetkým lekárom, ktorí na odbornej úrovni komunikovali a boli ochotní zabezpečiť potrebnú agendu a vyšetrenia predchádzajúce liečbe ❤️ Naša obrovská vďaka patrí aj nemocnici v Budapešti, za všetky výnimky, ktoré pre nás urobili 🙏🙏🙏 Ďakujeme médiám, že o našom probléme neustále informovali a dávali do pozornosti našu ťažkú situáciu. A NAJVÄČŠIE ĎAKUJEM patrí VÁM KAMOŠI. ❤️❤️❤️ Vy ste ma neustále podporovali, posielali mi často svoje posledné peniažky len aby som mohol lepšie žiť Vymýšľali ste pre mňa podujatia, akcie, koncerty, dražby, vyrábali ste výrobky, dražili dresy, šili rúška a omnoho omnoho viac a TO VŠETKO LEN A LEN KVÔLI MNE 🥰 Podporili nás rôzne mestá a mestské časti, umelci, športovci a známe osobnosti. 🥰 Slovami sa nedá opísať vďačnosť, ktorú teraz cítia moji rodičia, navždy naveky vekov sme vašimi dlžníkmi a hádam najväčším poďakovaním bude ak ma uvidíte napredovať ❤️ Poisťovňa doplatí zvyšné peniažky na môj liečik. ️❤️ Všetko môžete sledovať ako vždy na mojom transparentnom účte. Posielali ste mi aj SMS, ako viete, peniažky sa ku mne zatiaľ ešte nedostali, ale keď ich dostanem, všetky do centu venujem ďalším detičkám, ktoré to potrebujú. Lebo viem aký je to pocit byť chorý a potrebovať pomoc 🙏 Kamoši ste ÚŽASNÍ ❤️ Dokázali ste obrovskú vec. Dokázali ste mi zmeniť život. ĎAKUJEM ❤️ Obrovská vďaka a obrovskú pusu posielam tebe Martinka a Lucka, za vašu lásku a za to, že ste mojej mamke boli až do konca obrovskou oporou. Ľúbim vás! ❤️ Navždy Váš Alex SMA bojovník a víťaz ❤️

A post shared by Alex Brdársky SMA bojovník (@alex_sma_bojovnik) on

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech