Máme na to, aby sme sa v roku 2022 zbavili „hnusoby“. Matovič si nedá pokoj ani cez sviatky (NEWSLETTER)

Unsplash/Gani Nurhakim, TASR/Jakub Kotian

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Matovič dnes „rozdával vianočné pozdravy“ pre kolegov z koalície. Hovorí že Kolíková „okupuje kreslo, ktoré jej nepatrí
  • Tresty za drogy sú drakonické. Pri kreovaní legislatívy by sa mali viac počúvať odborníci
  • V roku 2022 môžeme dostať pandémiu na kolená. Je však potrebné vyriešiť tento problém

Matovič počas vianočných sviatkov „kamarátov“ z koalície nešetrí

Minister financií a bývalý premiér Slovenskej republiky Igor Matovič bol dnes kritický ku svojim koaličným partnerom – „schytala“ to najmä ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. 

Matovič o koalícii hovorí ako o „talianskom manželstve“. Tŕňom v oku Igora Matoviča je najmä strana SaS. Dnes v rozhovore pre TASR vyhlásil, že ak by sa s hnutím Sme rodina a stranou Za ľudí viac snažili, nemuseli ísť so SaS do koalície. 

Podpisujem sa pod to, viackrát sme si s Borisom (Kollárom, pozn. TASR) a Veronikou (Remišovou, pozn. TASR) povedali, prečo sme sa viac nesnažili, nemuseli by sme tu mať 5- až 6-percentnú SaS, ktorá si rok a pol robila kampaň na boji proti vlastnej vláde,“ povedal. 

Matovič má ťažké srdce aj na Máriu Kolíkovú, ktorá ešte v septembri opustila Za ľudí a stala sa členkou ministerského klubu SaS. V televízii TA3 vyhlásil, že strana SaS má podľa koaličnej zmluvy nárok len na 3 ministerské kreslá a Kolíková „okupuje kreslo, ktoré jej nepatrí“. Avizuje, že sa to bude riešiť. 

Matovič hovorí, že Kolíková sa jemu a Marekovi Krajčímu otočila chrbtom. Dokonca ju obvinil z toho, že sa mala chodiť do Prezidentského paláca dohadovať o tom, ako povalí vládu. Podobnú rétoriku zvolil aj vo vyjadreniach o inom členovi vlády, viac si prečítaš v tomto článku

zdroj: TASR/Jakub Kotian

Legislatíva nepozerá na závislého, hovorí sa v nej len o látkach

Psychiater Martin Šurkala, ktorý pomáha pacientom závislým od drog, konštatuje, že pri kreovaní zákonov o drogách by sa malo prihliadať aj na názor odborníkov.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie