Matovič prezradil, pod akou podmienkou sa vzdá svojho titulu

  • Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) nemá najmenší problém sa vzdať svojho vysokoškolského titulu, keď to bude napísané v zákone
  • Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike
20200829_snp_3723664
TASR/Ján Krošlák
  • Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) nemá najmenší problém sa vzdať svojho vysokoškolského titulu, keď to bude napísané v zákone
  • Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike

V súvislosti s kauzou svojej diplomovej práce premiér priznal, že flákal štvrtý a aj piaty ročník na vysokej škole. „Netušil som, že som mal v diplomovej práci problém,“ povedal premiér. Potvrdil, že na titule si nezakladal a neprikladal tomu veľkú váhu. V diskusnej relácii zopakoval, že popri škole už podnikal. Ako tvrdí, pri podpise si titul pred meno nedáva.

Premiér sa v diskusnej relácii vyjadril sa aj ku kauze Arca Capital, do ktorej mala jeho manželka Pavlína Matovičová vložiť financie. Premiér poznamenal, že jeho manželka má tri zmenky po 200.000 eur v Arca Investments, pričom nič nevyberala a veriteľov v ničom neokradla. Zopakoval, že sa o financie svojej manželky nestará už 14 rokov.

Aktuálne: Matovič dokazuje, že jeho manželka nikdy nemala vložené v Arca Capital ani euro. O to, z kadiaľ má peniaze sa nezaujíma

Poznamenal, že jeho žena investovala v čase, keď bol už premiérom. Zároveň tvrdí, že jej žiadne informácie neposunul a jeho manželka podľa neho investovala do firmy, lebo nemala informáciu, že ide o nebezpečnú investíciu.

„Moja manželka neukradla ani jedno euro,“ vyhlásil premiér. Ako dodal, zatiaľ nevie, o akú sumu ako rodina prišli. Stále nevidí dôvod, aby jeho manželka ukazovala výpis z účtov.

Umelcom, športovcom alebo prevádzkovateľom by sme podľa slov premiéra nemali zakazovať podnikať. Poukázal napríklad na to, aby neplatili také prísne obmedzenia zhromažďovania ľudí na jednom mieste, napríklad pri svadbách. Matovič poznamenal, že reštaurácie, ale aj ubytovacie zariadenia v turistických oblastiach mali vyššie príjmy v lete ako vlani. „Problém majú mestské hotely, tým chceme cielene pomôcť na základe výpadku tržieb,“ uviedol. 

Minister Gröhling už vie, ako bude odoberať tituly a rušiť vysoké školy

Poukázal tiež na to, že budú sanovať firmy, keď si to vypýtajú. Dodal však, že sa bude musieť vyplniť formulár, keď tak firmy neurobia, peniaze nedostanú. Matovič sa vyjadril aj k tomu, prečo zasahuje do rozhodnutí pandemickej komisie a mení ich. „Keď mám pocit, že rozhodnutia idú v súlade so zdravým rozumom, nemám dôvod, aby som do toho zasahoval,“ povedal. 

Poukázal na to, že v sobotu 19. septembra bol na premiére v Slovenskom národnom divadle, kde bolo asi 400 ľudí. Nikto tam nezakašľal, nekýchal a z rozhodnutia komisie by tam bolo iba 50 ľudí,“ vysvetlil premiér s tým, že by bolo zlé, keby sa kultúre takto ublížilo.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK