Microsoft v teste dokázal, že najviac batérie spotrebuje Chrome

  • Pokiaľ ako svoj prvý prehliadač používaš Chrome, musí ti byť jasné, že spotrebuje nielen veľa operačnej pamäte, ale aj batérie.
titulna
  • Pokiaľ ako svoj prvý prehliadač používaš Chrome, musí ti byť jasné, že spotrebuje nielen veľa operačnej pamäte, ale aj batérie.

Google sľúbil, že zapracuje na vyriešení tohto problému. Malé zmeny, ktoré sa doposiaľ vykonali však veľa vody nenamútili. Microsoft sa rozhodol vykonať vlastné testy, vďaka ktorým dokázal to, čo už všetci vieme – Chrome spotrebuje príliš veľa batérie.

Spoločnosť sa rozhodla pre dva druhy testov. Prvým bolo meranie typického správania sa štyroch najpoužívanejších prehliadačov na najpopulárnejších stránkach. Test ukázal, že Chrome, Opera a Firefox spotrebujú oveľa viac batérie ako Edge pri načítavaní stránok, scrollovaní článkov, pozeraní videí a otváraní nových kariet na prehliadačoch.

Aby Microsoft ešte viac potvrdil svoje tvrdenie, vypustil von dáta z miliónov zariadení využívajúcich operačný systém Windows 10, ktoré dokazujú, že Microsoft Edge a Firefox sú oveľa výkonnejšie pri menšej spotrebe energie.

1

Druhý test meral, ako dlho vydržia notebooky prehrávať HD videá. Neprekvapivo vydržal Chrome v druhom teste len 4 hodiny a 19 minút, zatiaľ čo Microsoft Edge 7 hodín a 22 minút. Je však kvôli tomu Edge lepší ako iné prehliadače?

Microsoft sa snaží týmto testom získať viac používateľov pre svoj vlastný prehliadač, ktorý však stále zaostáva v porovnaní s Chrome a Firefox v rozšíreniach pre prehliadače. Spoločnosť sľubuje, že to zmení v lete pri výročí Windows 10. Naďalej sa bude snažiť veci zlepšovať. To má zahŕňať znižovanie spotreby batérie, vďaka nižším cyklom CPU, menšiu potrebu operačnej pamäte, kontrolu aktivity v backgrounde a kontrolu Flash reklám.

2

Tak, je to dosť na to, aby ťa to presvedčilo k zmene prehliadača? Napíš nám svoj názor do komentárov.

zdroj: theverge.com, zdroj všetkých fotografií: theverge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech