Modobag je prvý motorizovaný kufor, ktorý posunie tvoje cestovanie na iný level

  • Kevin O’Donnell dostal nápad vložiť do batožiny motor, a tak vytvoril prvú motorizovanú batožinu na svete, ktorá momentálne prekonáva očakávania na Indiegogo.
modobag
  • Kevin O’Donnell dostal nápad vložiť do batožiny motor, a tak vytvoril prvú motorizovanú batožinu na svete, ktorá momentálne prekonáva očakávania na Indiegogo.

Ak je tvojím najväčším nepriateľom na cestách ťažký kufor, potom je tvojím starostiam možno koniec. Prvý motorizovaný kufor ťa totižto k terminálu odvezie sám, zatiaľ čo si budeš môcť vďaka nemu nabiť telefón bez toho, aby si musel po celom letisku zháňať voľnú zásuvku.

Za pohodlie v tomto prípade zaplatíš menším objemom, avšak pre moderných cestovateľov má Modobag hneď niekoľko zaujímavých výhod. Kufor s elektromotorom a plne nabitou batériou má dojazd až osem kilometrov a dokáže ísť rýchlosťou až 13 km/hod.

modabag1

 

Kapacita batérie 100 watthodín odpovedá americkým letovým predpisom, batožinu si tak môžeš vziať so sebou aj do lietadla. Podľa výrobcu sa batéria dokáže nabiť na 80 percent za približne 15 minút.
Špeciálne sedadlo vybavené pamäťovou penou udrží cestovateľov, ktorí vážia aj 118 kilogramov. Táto inteligentná batožina sa bude pritom dať ovládať pomocou jednoduchého riadenia s plynom a brzdou.

modoba3

Na nápad skonštruovať kufor, ktorý spríjemní ľuďom cestovanie prišiel Američan Kevin O’Donnell. Inšpiráciou mu boli jeho deti, keď sa snažili na letisku pri presune na odlet zviesť na rodinnej batožine. O pomoc pri výrobe a konštrukcii požiadal profesionálneho motorkára Boyda Brunera, ktorý sa postaralo technickú stránku nápadu.

K tomuto motorizovanému kufru je dostupná aj aplikácia pre smartfóny, majiteľ Modobagu si pomocou nej môže skontrolovať stav nabitia svojej batérie, vzdialenosť dojazdu ale aj momentálnu rýchlosť kufru. Pôvodná cena Modobagu sa na začiatku predaja pohybovala okolo tisíc dolárov.

„Určite nechcem, aby sa z ľudí stali leňoši, nový motobag je hlavne o efektívnom cetovaní a štýle života,“ hovorí Kevin O’Donnell. Podľa neho sa kufor dá využiť aj na iných miestach ako sú letiskové haly alebo vlakové stanice. Táto pojazdná batožina môže byť nápomocná napríklad aj pre manažérov, ktorí ju budú môcť využiť pri premiestňovaní sa na veľkých konferenciách, alebo pri pohybe priamo vo vlaku. Túto cestovateľskú vychytávku  môžeš podľa všetkého očakávať na trhu už budúci rok v januári.

zdroj:indiegogo.com, money.cnn.com, zdroj obrázkov:travelandleisure.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech