Moje detstvo je nenávratne preč: “Bořiči mýtú” končia!

  • Dni MythBusters sú spočítané. Po trinástich rokoch experimentov bude 14.séria poslednou.
image_1445515635.jpeg
  • Dni MythBusters sú spočítané. Po trinástich rokoch experimentov bude 14.séria poslednou.

 

Dvojica Adam Savage a Jamie Hyneman v rozhovore pre Entertainment Weekly potvrdila, že po 13 rokoch experimentov a explózií zaviera krám. “Asi pred tromi alebo štyrmi rokmi sme začali premýšľať, ako by sme mohli šou posunúť ďalej,” povedal Adam pre EW a vysvetlením, že takéto dlhotrvajúce projekty majú tendenciu strácať svoje čaro.”  

 

Posledná séria bude iná ako tie predošlé. “Natáčali sme celý rok a sme pripravení dať to von. Chceli sme vzdať poctu veciam, ktoré nám zmenili život.”

 

Adam a Jamie už dlhšie vedeli, že nasledujúca séria bude poslednou, preto postupne začínajú pracovať na nových projektoch. Posledná séria bude skôr akýmsi návratom k tým najlepším experimentom a ich opätovnou rekonštrukciou. “Snažili sme sa ísť tak do hĺbky, ako sa len dalo. Tieto veci si zaslúžia náš rešpekt a našu starostlivost.”

 

 

Mythbusters debutovali na Discovery Channel v roku 2003 a okamžite sa stali pevnou súčasťou a fenoménom populárnej kultúry. Počas trvania šou sa Adam, Jamie a ich kolegovia snažili dokázať, respektíve vyvrátiť mýty, ktoré kolovali po svete. A to napríklad vrátane toho, či je možné použiť na útek z väzenia toaletný papier (je), alebo či je možné uhasiť pálenie zo štipľavej feferonky petrolejom (nie, nie je).

 

Táto šou mi bude chýbať. Ako malý som túto dvojicu totálne žral. Najmä Jamieho a jeho neskutočnú podobnosť s mrožom. Neskôr som vyrástol a viac ma začala brať ryšavá Kari Byron. Zdá sa, že týmto dňom je koniec. Ale chalani to určite ukončia s veľkým štýlom. A ja sa na to strašne teším!

 

zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech