Môže byť LifeClick najužitočnejšia slovenská aplikácia vôbec? Takýto dobrý nápad si na našej scéne nepamätám!

  • Nenadchne ma veľa nápadov zo startupového prostredia, no tento jednoznačne áno.
12109012_1653388238249472_5580940914128638259_n
  • Nenadchne ma veľa nápadov zo startupového prostredia, no tento jednoznačne áno.

Keď uvažujem nad LifeClickom, napadá mi podobnosť s Uberom. Kým u amerického giganta si však objednáš odvoz, slovenský LifeClick ti zachráni život.

Ak ma niečo na Slovensku baví, tak sú to práve tieto social impact aplikácie. Veci, ktoré reálne ovplyvňujú naše životy. A na čom záleží viac, ako na ľudskom živote? Práve tých pár minút do príchodu sanitky na miesto udalosti je tých najdôležitejších.

12088004_1654202861501343_7410448927316313787_n

Nápad, ktorý má na svedomí Samuel Vitko a jeho tím, ti dovolí cez mobilnú aplikáciu vyslať do blízkeho okolia signál všetkým tým, ktorí sú vyškolení v prvej pomoci a sú schopní okamžite prísť a pomôcť. Aby si sa ale nespoliehal len na iných, záchranárom sa môžeš stať aj ty. Cez školenie prvej pomoci, ktoré sprostredkuje samotný LifeClick, sa staneš certifikovaným záchranárom, pripraveným kedykoľvek zasiahnuť. V takomto prípade ti príde na tvoj smartfón notifikácia a navigácia na konkrétne miesto v tvojom okolí, kde niekto potrebuje pomoc.

Okrem používateľa a záchranára je možné zaregistrovať sa aj ako „zdravotník“, teda človek, ktorý sa tomuto poslaniu venuje profesionálne. Ako Samuel prezradil, prioritou je najskôr zapojiť do projektu najmä odborníkov.

Na aplikácií pracuje momentálne šesť ľudí, z toho traja developeri. Tímu ako mentor pomáha Bohdan Hemžal z Neulogy.

Screen Shot 2016-01-21 at 12.19.48

Ahoj Samo, ako vznikla myšlienka na aplikáciu LifeClick?

Myšlienka vznikla na lekárskej fakulte UK, kde sa v rámci bratislavkého spolku medikov venujeme rôznym vzdelávacím či dobročinným aktivitám. Jedno dievča prišlo s postrehom, že v Izraeli, kde dojazd sanitky trvá približne 40 minút, odpočúval jeden človek ich vysielačky a vytvoril poloprofesionálny tím, ktorý tento čas redukoval. Tak sme si my traja povedali, že by bolo super niečo také transformovať aj na Slovensko, kde je dojazd sanitky 13 minút, reálne tak 20 minút. Dlhými debatami sme napokon prišli k tomu konceptu.

 

Ako vyzerá vývoj a situácia v súčasnosti?

Momentálne sme trocha nedobrovoľne zainkubovaní. Máme Android verziu, ktorú treba optimalizovať na všetky zariadenia a debugovať, na čom aj v súčasnosti pracujeme. Tento týždeň sme sa rozhodli, že sa posunieme k potencionálnym partnerom – keďže potrebujeme aj nejaký technický mentoring na finalizáciu a optimalizáciu produktu, tiež potrebujeme naprogramovať iOS appku, čo je finančne aj personálne náročné. Ako obvykle to teda spojí a padá na peniazoch.

Za začiatku chceme úplne vypustiť kurzy a angažovať čisto už vyškolených ľudí a uvidíme, ako sa to zvaliduje v praxi.

 

A čo vaše vízie na budúci rok?

Chceme nájsť silného partnera, ktorý spadá do záujmovej skupiny myšlienky projektu. Finalizovať aplikáciu na Android a iOS (neskôr aj Windows). Kontinuálne rekruitovať zdravotníkov. Chceme urobiť irálne propagačné video a dostať sa do povedomia. Zvalidovať do konca roka na trhu..a potom sa uvidí :)

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech