Muži, ktorí nenávidia ženy. Vo svete incelov môžu ženy za všetko zlo sveta, lebo ich nechcú

  • Komunita incelov verí, že odhalili skutočný svet
  • Ženy sú podľa nich neverné zradkyne
  • Chceli by nastoliť sexuálny komunizmus, aby im sex zabezpečil štát
Incel
Incel, Flickr/Neeta Lind, Depositphotos
  • Komunita incelov verí, že odhalili skutočný svet
  • Ženy sú podľa nich neverné zradkyne
  • Chceli by nastoliť sexuálny komunizmus, aby im sex zabezpečil štát

Skratka „INCEL“ znamená involuntary celibate alebo aj „nedobrovoľne v celibáte“.

Pôvodne sa takto (skôr urážlivo a hanlivo) nazývali ľudia, ktorí neboli schopní nájsť si partnera a naviazať s ním intímny vzťah. Sklamaní muži bez žien svoje problémy zdieľali na rôznych diskusných fórach a blogoch, veľká komunita sa pohybovala na Reddite.

Ide zväčša o mladších mužov, približne vo veku do 30 rokov, introvertov, ktorí pochádzajú z nižšej triedy a sú častokrát nezamestnaní alebo pracujú na slabo platených pozíciach.

Frustrácia a vzájomne utvrdzovanie sa vo svojich osudoch ich spája. V príspevkoch sa objavuje aj silná nenávisť a hnev voči ženám, ktoré ich odmietajú. Niektorí slabší členovia chcú svoje postavenie zmeniť aj skrz násilie. Sú posadnutí teóriou o vzhľade (lookism), ktorá hovorí o diskriminácií fyzicky neatraktívnych ľudí. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Greater Good Magazine, BBC, Telegraph, Papadamou, K., Zannettou, S., Blackburn, J., De Cristofaro, E., Stringhini, G., & Sirivianos, M. (2020). Understanding the Incel Community on YouTube, Ribeiro, M. H., Blackburn, J., Bradlyn, B., De Cristofaro, E., Stringhini, G., Long, S., Greenberg, S., & Zannettou, S. (2020). From Pick-Up Artists to Incels: A Data-Driven Sketch of the Manosphere., Zimmerman, S., Ryan, L., & Duriesmith, D. (2018). Recognizing the Violent Extremist Ideology of ‘Incels’. Women In International Security POLICYbrief, 9(2018), 1-5.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie