Najkrajšie slovenské ubytká na Airbnb: Poctivá tradícia a typická nenažranosť!

  • Nie je to tak dávno, čo som vám predstavoval najkrajšie ubytovania na svete v sieti Airbnb.
image_1446459902.png
  • Nie je to tak dávno, čo som vám predstavoval najkrajšie ubytovania na svete v sieti Airbnb.

 

Vo výbere sa dostalo niekoľko výnimočných miest, pričom najdrahšia noc vyšla na nejakých 6.000 eur v prekrásnej vile v Toskánsku, ktorú dizajnoval sám Michelangelo.

 

 

Keďže však máme Slovensko radi a nikto snáď nepochybuje o tom, že krásny čas sa stráviť dá aj tu, rozhodol som sa pozrieť na tie najluxusnejšie možnosti, aké ponúka Airbnb na Slovensku. Môj spôsob nemusí byť objektívny, rovnako ako môj úsudok, preto som zvedavý na vaše voľby v komentároch.

 

Môj filter bol:

– ubytovanie na jednu noc v strede decembra, potom ešte jednu noc v strede januára (ak bolo nejaké ubytovanie v oboch dátumoch obsadené, jednoducho môže v tomto zozname chýbať)

– pre dve osoby – snáď si nebudem luxus užívať sám :))

– od 100 eur vyššie (tým by som mal eliminovať všetky bežné možnosti)

Paradoxom je, že mnoho z týchto ubytovaní si v skutočnosti dovoliť môžete a môžu byť dokonca prakticky najlacnejšie. Keďže viacero z nich ponúka veľké množstvo miest, veľká partia si štandardne môže tieto krásne miesta užiť za približne dvacku za noc.

Každopádne už nebudem zdržovať, toto sú miesta, kde by som si vedel predstaviť stráviť nejednu noc:

 

Hotel Palace Tivoli

Nechcem tvrdiť, že na Airbnb nenájdete krajšie ubytovanie, no ikonický vzhľad hotela v Tatranskej Polianke v zozname nemôže chýbať. Ubytovanie je v podstate štandardné, no prekrásne Tatry v pozadí impozantnej budovy ťažko nájdu konkurenciu. Dve osoby zaplatia za noc 120 eur.

 

Nice rooms in quiet locality in High Tatras

Other in High Tatras, Slovakia. We would like to present you our Hotel Palace Tivoli***. In our hotel we have double or fourbeded rooms with bathroom, TV and internet connection with mountain or foothill wiev. Marriage or separate beds. New furniture in rustical style. Bathrooms… View all listings in High Tatras

 

Wili Royal Country House

Presne o tomto som hovoril. Nádherné ubytovanie, za ktoré zaplatí partia dvanástich ľudí po 20 eur. Sympatická Denisa vás ubytuje v pekných čistých izbách, kde nie je nič zbytočné navyše, k dispozícií je tenisový kurt, zaujímavé jedálne, bicykle, stolný tenis, biliard – toto je miesto, kde by som chcel stráviť Silvestra. Dom sa nachádza v obci Belušské Slatiny, ktorá leží medzi Dubnicou a Považskou Bystricou. Na turistiku by som sa potom vybral na najkrajší kopec Strážovských vrchov – Vápeč.  

 

Wili Royal Country House – Houses for Rent in Beluša

House in Beluša, Slovakia. We offer 2 double bed rooms (50€/night, each), 1 small apartment Komfort (2 persons, 70€/night), 1 large apartment Vezicka (3 double bed rooms) for 135 €/night. One night only +20% . WILI ROYAL is situated in the beautiful nature of Strážovské vr… View all listings in Beluša

 

Chalupa v Kvačanoch

Spojenie moderného dizajnu s tradíciou a dreveným nábytkom. Nájdeš tu posilňovnu, krb..ale úprimne, ja by som sa asi tešil na večery s fľašou :D. Niečím mi to totiž pripomína prvé školské lyžovačky.

A vieš čo je na tom najlepšie? Cenu 193 eur za noc môžeš rozdeliť na dvanástich ľudí. 

 

Luxury chalet in Tatras, Kvačany – Chalets for Rent

Chalet in Kvačany, Slovakia. The luxurious wooden interior of the new stylish mountain cottage in traditional wooden country style combines traditions with modern accommodation requirements. View all listings in Kvačany

 

Eurovea Secret

Nie som síce fanúšikom podobných lokalít a v Eurove..(ako sa to skloňuje?) sa necítim úplne dobre, musím však priznať, že toto je zrejme najluxusnejšie ubytovanie na zozname. Krásny apartmán vybavený luxusným nábytkom vyzerá, ako by ho dizajnoval naozaj niekto špičkový. „Na ničom sme nešetrili,“ povedal by John Hammond a utiekol by mu Tyranosaurus. Tu nič také nehrozí, každopádne si priprav peňaženku. Apartmán pre max. dve osoby stojí 99 eur a provízia pre Airbnb činí ďalších 19 eur, poplatok 35 eur za čistenie mi však príde trochu prestrelený. Možno sa mýlim. V každom prípade sem zobrať babu..zaskórujem, aj keby nechcem.

 

Eurovea Secret in Bratislava

Apartment in Bratislava, Slovakia. 60sqm Duplex with 5 meters high ceilings, great Danube river view, situated in top resident location, directly in the centre of city and in the same building like Sheraton Hotel. EUROVEA Appartments are most expencive appartments in Slovakia. TOP … View all listings in Bratislava

 

Rodinný dom v Ivanke pri Dunaji

Tento dom síce do zoznamu dať musím, budem však kritický. Áno, dom v Ivanke pri Dunaji pre osem ľudí je skutočne veľmi pekne zariadený. Toto ubytovanie je však výrazne najdrahšie na zozname a podľa mňa je dôkazom totálnej nenažranosti. To čo tu zaplatíš za noc, z toho si domáci zaplatia tak dva mesiace hypotéky. 

 

Garden sanctuary – Houses for Rent

House in Ivanka pri Dunaji, Slovakia. Magnificent 250 square meters modern house surrounded by 2000 square meters of private landscaped garden with grill and outdoor seating. 4 bedroom + study and 2 bathrooms split over 2 levels. Lock up garage and large living space. Guests have acc… View all listings in Ivanka pri Dunaji

 

Aby dvaja ľudia za jeden obyčajný rodinný dom zaplatili 629 eur, pričom ak chcete ísť ôsmy, vysolíte 1271 eur, to už je fakt prúser. Ani sa nečudujem, že ubytovanie nemá na stránke jediný feedback. A zrejme doposiaľ ani jediného návštevníka. Takto teda nie..

 

Dom v Kežmarku

Fakt neviem čo si o tomto myslieť. Dom je zvnútra veľmi dobre pripravený, starostlivo vybrané svetlá dodávajú interiéru nádych luxusu a jednoducho to celé vyzerá dobre. Tatry máš navyše na skok. Celý dom, ktorý obsiahne ôsmych ľudí, stojí 515 eur za noc. Prečo je však dom vo farbách kamufláže (čo ak splynie s okolím a netrafím tam?) a prečo je na trávniku pred domom dvakrát Spiderman v čudnej polohe, to asi nepochopím. 

 

luxury hause with hight tatra view – Houses for Rent

House in Kežmarok, Slovakia. Ponúkame Vám na prenájom luxusný rodinný dom, stojaci v Kežmarku. Má 3 podlažia, 5 izieb,1 apartmán, 3kúpeľne, veľká garáž, na pozemku je, záhradné jazierko, 2 terasy, trampolína, anglický trávnik. Samotný dom je postavený vo vysokom štandarde,(k… View all listings in Kežmarok

 

Chata Júlia vo Vyšných Ružbachoch

Takto si predstavujem ubytovanie na Slovensku. Nie je to síce žiadny dizajnový luxus, no poctivé drevo a jednoduchá výzdoba pôsobí oveľa útulnejšie, ako mnoho konkurentov zo zoznamu. Navyše, za 183 eur na noc sem vezmeš až 19 kamošov.

 

Chata Júlia, Vyšné Ružbachy – Chalets for Rent

Chalet in Vyšné Ružbachy, Slovakia. Exceptional cottage in exceptional nature. Accommodation up to 20 persons, with fireplace inside of the house as well as outside View all listings in Vyšné Ružbachy

 

VIP Bešeňová

Ďalší apartmán až pre 16 ľudí za jednotnú cenu. Za 263 eur na noc dostaneš veľmi pekný a čistý apartmán, navyše len 300 metrov od známych kúpeľov. Hostia si pochvaľujú a mne je toto miesto pre niečo sympatické. 

 

Apartments VIP Bešeňová – Villas for Rent

Villa in Liptovský Michal 81, Slovakia. The accommodation capacity is 24 beds in 4 separate apartments. The accommodation is suitable for families with children, as children beds, feeding chairs, a pushchair, a garden house with a slide, a climbing wall, a swing, a trampoline, sandpit …. View all listings in Liptovský Michal 81

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK