Najšialenejšie nápady, ktoré sa premenili na úspešný startup

  • Veľa startupov začína ako projekt s vášňou, z čoho však celkom prirodzene vyplýva, že veľa z nich môže byť aj úplná hlúposť - a veľa z nich nakoniec funguje. Aj keď je tvoj nápad trochu divný, avšak ak veríš, že ostatní v ňom môžu vidieť hodnotu, choď do toho.
image_1438810371.jpeg
  • Veľa startupov začína ako projekt s vášňou, z čoho však celkom prirodzene vyplýva, že veľa z nich môže byť aj úplná hlúposť - a veľa z nich nakoniec funguje. Aj keď je tvoj nápad trochu divný, avšak ak veríš, že ostatní v ňom môžu vidieť hodnotu, choď do toho.

 

 

Keby totiž takýto šialenci neexistovali, život by bol nudný a my by sme prišli o niekoľko parádnych startupov. Tu je TOP 6 najšialenejších starupov podľa Startitup, ktoré to dokázali:

 

1. Pet Rock

Produkt zažil znovuzrodenie v roku 2012 a definitívne sa stal rovnako úspešným, ako jeho vynálezca Gary Dahl už v 70-tich rokoch. Dahl vtedy počúval v bare sťažnosti svojich priateľov na domáce zvieratá a prišiel s pet rockom – perfektným domácim miláčikom, o ktorého sa netreba starať. Táto hlúposť mala dokonca 32-stránkový manuál plný vtipov, s príkazmi ako “zahraj mŕtveho”. Pet Rock bol neuveriteľne lacný na výrobu (0.01 dolára) a Dahlovi zarobil 15 miliónov.

 

 

2. Narrative Clip

Tento produkt je maličká kamerka, ktorú si pripneš na tričko a za minútu ti spraví dve fotky. Znie to ako úplný nezmysel? Áno, ale ostatní si to nemysleli. Švédsky startup zarobil na kickstarteri cez pol milióna dolárov a jedna takáto vecička by ťa vyšla na 279 dolárov.

 

 

3. Facebook

Príliš šialené, to nemôže fungovať. To sú slová, ktoré počúval Zuckerberg zo všetkých strán, keď vydal svoj exkluzívnu virtuálnu ročenku. Nikto netušil, že sa za pár rokov stane jednou z najväčších spoločností sveta. Veď aký má zmysel virtuálna ročenka, keď existuje obrovská a milovaná sociálna sieť MySpace. Exkluzivita zafungovala a zvyšok je história.

 

 

4. Craigslist

Craigslist sa nezmenil odo dňa, kedy bol spustený a ľudia jeho škaredú jednoduchosť proste milujú. Je kritizovaný, je spochybňovaná jeho bezpečnosť, no chodia tam všetci. Craigslist nikdy v histórií neprešiel premenou, no napriek tomu je stále silnejší. Dostaneš tam všetko: prácu, byt, frajerku, sex na jednu noc alebo proste len zábavu na fóre.

 

 

5. PayPal

Je až šokujúce, akú dôveru ľudia PayPalu dali. Firme odovzdali všetky údaje o svojej banke napriek tomu, že tá nijak s bankami nespolupracovala a nikto ju vlastne poriadne nepoznal. Bol by PayPal úspešný v inom období histórie? Ťažko povedať, ale je jasné, že zakladatelia uspeli vďaka zákazníckej neznalosti techniky a bezpečnosti na internete.

 

 

6. Amazon

Ďalší príklad spoločnosti, ktorá predbehla čas. Kto by chcel virtuálnu knižnicu, keď môže ísť do Barnes & Noble? Veĺa Američanov si dodnes spomína na nespočetné hodiny flákania sa, popíjania kávy a čítania magazínov a kníh zadarmo. Veci sa zmenili a ľudia zatúžili po virtuálnej knižnici. Nikdy nepodceňuj túžbu ľudí tráviť lenivé poobedia v pyžame.

 

Kontaktuj šéfredaktora zodpovedného za tento článok: [email protected]

zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech