Najsilnejšou rodinnou firmou na Slovensku je naša najstaršia stávková spoločnosť

  • So svojím podnikaním začala rodina Bergerovcov tesne po revolúcii, no dnes sa môže pochváliť silným zázemím
  • Poď sa s nami začítať do pútavého príbehu prvej a najväčšej slovenskej stávkovej spoločnosti Niké
collage
Youtube/Unsplash
  • So svojím podnikaním začala rodina Bergerovcov tesne po revolúcii, no dnes sa môže pochváliť silným zázemím
  • Poď sa s nami začítať do pútavého príbehu prvej a najväčšej slovenskej stávkovej spoločnosti Niké

Spočiatku sa mohlo zdať humorné, že vyštudovaný elektrotechnik, ktorého diela nájdeš v Slovenskom národnom divadle či na Úrade vlády SR, bude raz podnikateľom, ktorý sa v domácom prostredí presadí ako hlava prvej a najväčšej stávkovej spoločnosti. Otto Berger však svoj koníček mienil pretaviť do úspešného biznisu a dnes, po takmer troch dekádach je jasné, že sa mu to podarilo. Spoločnosť Niké pod jeho vedením v roku 2017 podľa dostupných informácií dosiahla tržby v hodnote 467 miliónov eur. Magazín Forbes Niké v júli postavil vo svojom rebríčku najväčších rodinných firiem na Slovensku na prvé miesto.

Príbeh spoločnosti Niké sa začal písať v roku 1991, keď pán Berger po 30 rokoch opustil elektrotechnickú fakultu Technickej univerzity v Bratislave a rozhodol sa podnikať. V rozhovore pre Plusku prezradil: Chodil som rád na dostihy, hlavne v zahraničí. V rámci oddychu som pokladal stávkovanie za zaujímavú zábavu a svojím spôsobom za druh vzrušenia. Samozrejme, ak nepresiahne do nelogického hazardu. Poznal som spôsob stávkovania na výsledky športových podujatí. Chytil som sa myšlienky, ako stávkovanie zmodernizovať, zaviesť doň modernú výpočtovú techniku a moderné komunikácie. To bola prvá vízia, z ktorej sa zrodila spoločnosť Niké. Zo školy sa mi odchádzalo ťažko, no slúžiť dvom pánom naraz som nemohol.“

Svoj úspech spoločnosť už od počiatku pripisuje využívaniu najnovších technológií. V roku 2006 ako prvá stávková spoločnosť ponúkla svojim klientom možnosť tipovať cez internet a disponuje vlastnými tímami IT dizajnérov, programátorov a testerov, ktorí vyvíjajú unikátne herné produkty v jednom z najväčších IT Labov na Slovensku.

Technológia Niké One je podľa oficiálneho webu najpokročilejšou hráčskou platformou na trhu a samotná mobilná aplikácia Niké bola na jeseň 2017 vyhlásená za najlepšiu aplikáciu pre tipérov, a to aj vďaka vlastným riešeniam Radaru či Šejkra. Vďaka neustálym inováciám v spolupráci s technologickými gigantmi PaddyPower, IMG či Perform je Niké najobľúbenejšou značkou na trhu. Tušil si, že práve slovenské Niké prišlo ako úplne prvé na svete s možnosťou tipovať prostredníctvo SMS?

Zaujímavosťou môže navyše byť aj to, že vo svojom portfóliu produktov má Niké aj čosi, čím myslí na niekoľko generácií fanúšikov športu. Pre tradičnejšie založených je tu 60 rokov fungujúci špecializovaný magazín pre tipérov – denník Šport a pre mladších zase online portál sport.sk. Navyše Niké spoluvytvára TV programy v spolupráci s Markízou či RTVS, sponzoruje úspešné športové kluby Slovan Bratislava a BC Prievidza a je aj významným charitatívnym prispievateľom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech